Rietavo savivaldybė - Naujienos:SVEČIUS DOMINO IR MENAS, IR VERSLAS

 
Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veikla Paslaugos GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 2921149
Šiandien apsilankė: 29511
Dabar naršo: 359
Pradžia > Naujienos
2018-04-20  SVEČIUS DOMINO IR MENAS, IR VERSLAS

 

Rietavo savivaldybėje lankėsi Šteinfurto (Vokietija) apskrities, bendradarbiaujančios su Telšių apskritimi, delegacija, vadovaujama apskrities administracijos direktoriaus Martino  Sommer. Savivaldybės meras Antanas Černeckis supažindino su salėje susirinkusiais darbuotojais ir svečiais, pristatė Rietavo istoriją.


O kad ji išties turtinga, rodo daugybė visai Lietuvai svarbių faktų. Mat kaip tik Rietave kunigaikščių Oginskių valdymo laikotarpiu suskambo pirmasis Lietuvoje telefono skambutis, sužibo pirmoji elektros lemputė, įsteigta pirmoji žemės ūkio mokykla, surengta pirmoji žemės ūkio paroda... Meras papasakojo ir apie šiandieninį Rietavą, jo žmonių kasdienybę, tradicijų puoselėjimą ir verslo plėtrą. Kaip vaizdinė medžiaga, buvo pasitelktas filmas apie savivaldybę ir joje plėtojamą verslą. Prakalbus apie bendradarbiavimą su partneriais iš Zarbeko savivaldybės (Šteinfurto apskritis), M. Sommer pabrėžė, kad ši partnerystė – puikus pavyzdys kitoms Lietuvos ir Vokietijos savivaldybėms.  

Plungės technologijų ir verslo mokyklos Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas Arūnas Bitaris supažindino su šios mokyklos filialo Rietave veikla, apie Rietavo jaunimo centrą kalbėjo jo direktorė Virginija Canino, o apie Rietavo turizmo ir verslo centrą – jo direktorė Laima Dockevičienė. Kadangi delegacijoje buvo ne tik apskrities administracijos atstovų, bet ir verslininkų, klausimų netrūko.

Pabendravę prie kavos puodelio, svečiai apsilankė turizmo ir verslo informacijos centre, kur kaip tik vyko tarptautinė konferencija. Apžiūrėtas ir kultūros centras, o Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla vokiečius itin sužavėjo. Su Rietavo istorija visi dar kartą susidūrė Oginskių kultūros istorijos muziejuje, kur juos pasitiko direktorius Vytas Rutkauskas. Svečiai panoro apsilankyti ir Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Apžiūrėtas verslo ir technologijų mokyklos mokomasis korpusas, kiti pastatai, kurie mokyklai nebereikalingi, tad juose būtų galima kurti ir plėtoti verslą. Kas žino, gal ši idėja sudomins ir svečių atstovus...

 
  Spausdinti  
 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.