Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 4832791
Šiandien apsilankė: 13894
Dabar naršo: 215
Gyventojams Verslininkams Turistams
2018-10-02  RUDENĖJANTIS RIETAVAS VĖL ŠVENTĖ

 

Ne kartą žadėjęs pravirkti dangus Mykolinių šeštadienį vis tik apsigalvojo. Matyt, nenorėjo sulaužyti ilgametės tradicijos, kad šią dieną turi būti giedra. Tiesa, pilkų debesėlių netrūko, o ir vėjas retkarčiais  smarkiau pūstelėdavo, tačiau tai nuotaikos nesugadino.


Nuo ankstaus ryto Rietavo Laisvės aikštėje dygo palapinės, vienas šalia kito rikiavosi prekystaliai, o automobilių stovėjimo aikštelę „okupavo“ seniūnijų kiemeliai. Nors metturgio atidarymas buvo numatytas po pusiaudienio, žmonės gerokai anksčiau vaikštinėjo, žiūrinėjo ir rinkosi, ką norėtų nusipirkti. Kiti gi užsiėmė vietas prie scenos (kad paskui nereikėtų stovėti) ir laukė, kada pagaliau viskas prasidės.

Nuo kultūros centro atvinguriavo spalvinga meno kolektyvų eisena, kurios pradžioje žingsniavo 100 Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleivių, nešinų geltonais, žaliais ir raudonais balionėliais. Priartėjusią prie scenos eiseną pasitiko afrikietiškų būgnų tratėjimas. Šis kolektyvas susibūrė tik šventės išvakarėse, tačiau jo pasirodymu žiūrovai liko sužavėti.

Sugiedojus Lietuvos himną, į dangaus platybes nuskriejo visas šimtas spalvingų  balionėlių. Scenon vienas po kito kilo sveikintojai. Gražios šventės susirinkusiems rietaviškiams ir svečiams palinkėjo Savivaldybės meras Antanas Černeckis, LR Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, Seimo nariai Jonas Varkalys ir Andriejus Stančikas. Šilti linkėjimai skambėjo iš Karlshamno (Švedija) savivaldybės tarybos pirmininkės Marie Salstrom ir Gulbenės (Latvija) savivaldybės tarybos pirmininko pavaduotojo Andžio Cauničio lūpų. Su švente susirinkusiuosius pasveikino Biržų rajono savivaldybės meras Valdemaras Valkiūnas, Plungės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Jurčius, Rietavo kraštiečių klubo prezidentas prof. Leonas Vaidotas Ašmantas. Apdovanoti gražiausių sodybų šeimininkai ir  darbštūs ūkininkai nusifotografavo drauge su LR Seimo Pirmininku Viktoru Pranckiečiu.

Po oficialiosios dalies vieni liko klausytis Vilniaus Gedimino technikos universiteto akademinio choro „Gabija“ dainų ar pučiamųjų instrumentų orkestrų ir mišrių chorų iš  Rietavo, Vilniaus, Tauragės, Palangos, Plungės ir Platelių koncertinės programos, kiti pabiro prie prekybininkų palapinių. Mugę apžiūrėjo ir Seimo Pirmininkas, o seniūnijų kiemeliuose netgi buvo pavaišintas gardžia sriuba ir kitomis gėrybėmis.

Žmonės krovė į krepšius dūmu kvepiančias dešras, kumpius, skilandžius  ar lašinukus, greta guldė obuolių ar varškės sūrius, naminę duoną ir vasara dvelkiančio medaus stiklainėlius, žolelių arbatos maišiukus. Jausdami vis arčiau į nugarą kvėpuojantį rudenį, vieni pirko vilnones kojines, kiti – šiltus drabužius. Seneliai anūkams lauktuvių nešė medinius žaislus, moterys ilgam vakarojimui pirko vaškines žvakes ir kitokias gėrybes. Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai kvietė visus dalyvauti loterijoje, kur pralaimėjusių tikrai nebuvo.

Seniūnijos savo kiemeliuose vaišino koše, lauže keptomis bulvėmis su kastiniu, grybų sriuba ar vėdarais. Nelabai išalkusiems pakako ir gardaus sumuštinuko ar giros stiklinaitės. Visko buvo tiek, kad kiekvienas galėjo rinktis pagal savo skonį ir užganėdinti savo poreikius.

Netrūko ir kultūrinių pramogų – šventės dalyviams ir svečiams koncertavo Jurgis Didžiulis, legendinės „Hiperbolės“ atlikėjas Igoris Berinas su grupe „Huge Soul“, grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“. Vėlų vakarą dangaus juodymę nutvieskė nuostabūs fejerverkai, o jaunimas galėjo linksmintis diskotekoje.


 
  Spausdinti  
Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29300102030405
Balandis
    2019     
 
 

 

 

 

 

      

          

     

 


 

 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.