Rietavo savivaldybė - Naujienos:RIETAVO NEĮGALIEJI DŽIAUGĖSI JUOS BURIANČIA ŠVENTE

 
Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 2921149
Šiandien apsilankė: 21818
Dabar naršo: 164
Pradžia > Naujienos
2018-12-05  RIETAVO NEĮGALIEJI DŽIAUGĖSI JUOS BURIANČIA ŠVENTE

Gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Ji kasmet mus įpareigoja prisiminti negalios ištiktus artimuosius, draugus, pažįstamus, skatina atidžiau pažvelgti į tai, ar mūsų rūpinimasis jais ir skiriamas dėmesys yra pakankamas, ar šiems žmonėms suteiktos vienodos teisės ir sąlygos pritapti visuomenėje. Lapkričio 29-ąją Rietavo kultūros centre surengta popietė, skirta paminėti šią dieną.


Tarptautinės neįgaliųjų žmonių dienos minėjimo renginį organizavo Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugija. Atjautos, supratimo ir meilės vienas kitam renginį vedė Eglė Fabijonavičienė. „Kiekvienų metų gruodžio 3-iąją pasaulis mini Tarptautinę neįgaliųjų žmonių dieną. Tokia kaip ši šventė priverčia mus sustoti, prisiminti, pabūti su tais žmonėmis, kuriems dėmesys yra reikalingas. Šios dienos koncertas yra skirtas tam, kad galėtumėme pabūti kartu, padėkoti vienas kitam“, – kalbėjo vedėja.

Rietavo kultūros centre susirinkusius šventinės popietės dalyvius pirmiausia savo muzikos garsais pasveikino Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos auklėtiniai ir jų mokytojai. Scenoje muzikuojantį buvo galima išvysti ir šios įstaigos direktorių Nerijų Jasinską. Tarp tą dieną koncertuojančiųjų taip pat buvo Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugijos ansamblis „Vilties balsai“ (vadovas Vincas Varpiotas), šios draugijos ir sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Rietavo viltis“ nariai (vadovė Jūratė Viršilienė).

Sulaukta svečių iš kaimyninės Plungės. Rietaviškiams smagiai grojo liaudiškos muzikos kapela „Minija“, kuriai vadovauja Aldona Smagurienė.

Neįgaliųjų dienai skirtame renginyje apsilankė ir garbūs svečiai. Į šventę atvyko meras Antanas Černeckis, Savivaldybės administracijos Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Rėkašienė.

Meras savo sveikinimo kalboje akcentavo buvimo drauge svarbą, džiaugėsi, kad savivaldybės neįgalieji gali būti vienybės ir vienas kito palaikymo pavyzdžiu. „Tai, kad supranti, jog tavimi kažkas rūpinasi, padeda, gyvenimą padaro lengvesnį“, – pabrėžė A. Černeckis. Kartu jis paminėjo, kad Savivaldybė stengsis palaipsniui visas savo įstaigas pritaikyti neįgaliųjų poreikiams – kad patekimas į jas nesudarytų problemų. Socialiai atsakingomis būti meras paragino ir Rietave veikiančias įmones.

Savo ruožtu S. Rėkašienė pastebėjo, kad, matant Rietavo neįgaliųjų gražų ir tvirtą tarpusavio bendravimą, ryšį, norisi prisidėti prie šių žmonių bėdų sprendimo. „Nebijokite kreiptis, jei, pavyzdžiui, reikia jūsų poreikiams pritaikyti būstą“, – ragino specialistė.

Pasinaudodamas proga meras dovanėlėmis – knygomis – atsidėkojo Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugijos tarybos nariams už jų atliekamą darbą šios organizacijos ir visų Rietavo neįgalių žmonių labui.

Žodį tarė ir draugijos pirmininkas Petras Jonušas. Jis linkėjo likimo draugams sveikatos ir tikėjimo savo galimybėmis, nes jos juk yra neišsenkančios. „Niekas šiame pasaulyje nėra mažas ir nereikalingas. Būkime drąsūs, mūsų sėkmė – mūsų rankose“, – kalbėjo P. Jonušas.

Rietavo savivaldybės neįgaliųjų draugija įsikūrė 1996-aisiais. Praėjusių metų duomenimis, joje registruota 214 narių. Iš jų – 5 vaikai, 118 darbingo amžiaus suaugusiųjų ir 91 pensinio amžiaus žmogus. Draugija neįgaliesiems ir jų šeimų nariams suteikia galimybę gauti kokybiškas ir poreikį atitinkančias paslaugas siekdama minimalizuoti atskirtį socialinių ir kitų paslaugų sferoje. Įgyvendina įvairius projektus, dalyvauja įvairiuose renginiuose, plėtodama veiklą bendradarbiauja su Lietuvos neįgaliųjų draugija, aplinkinių rajonų draugijomis, Rietavo savivaldybe ir kt.

Laikraščio „Plungė“ informacija

 
  Spausdinti  
 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.