Rietavo savivaldybė - Naujienos:PROBLEMOS APTARTOS SU APLINKOS MINISTRU

 
Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 7757653
Šiandien apsilankė: 28578
Dabar naršo: 367
Pradžia > Naujienos
2019-07-05  PROBLEMOS APTARTOS SU APLINKOS MINISTRU

 

Rietavo savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos aplinkos ministras Kęstutis Mažeika ir Seimo narys Jonas Varkalys. Su Savivaldybės meru Antanu Černeckiu ministras aptarė aplinkosaugos problemas.


Meras informavo K. Mažeiką apie įvykdytus ir vykdomus vandentvarkos projektus, ES fondų lėšų panaudojimą jiems įgyvendinti. Kalbai pasisukus apie valdžios planus centralizuoti regionų vandens tiekimą, meras suabejojo tokių siūlymų nauda. Pasak A. Černeckio, tai sužlugdytų savivaldybių įmones, o nauda  labiau negu abejotina. Jam pritarė ir K. Mažeika, sakydamas, kad nepalaiko vienos įmonės modelio, nes nereikėtų žlugdyti gerai dirbančių įmonių.

Nemažai dėmesio susitikime skirta UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija“. Anot mero, kvapų problema kol kas niekaip neišsprendžiama. „Pernai, – sakė jis, –  buvo dar blogiau. Buvo tokių dienų, kad žmonės turėjo langus užsidarinėti, nes smarvė tiesiog dusino. Po rimto pokalbio lyg ir susitvarkė, bet neilgam. Matyt, nelabai nori investuoti į filtrų keitimą ar kitas naujas technologijas“. Ministro nuomone, blogai, kad ši įmonė yra utilizavimo monopolininkė, diktuojanti savo sąlygas ir kainas. Juk kur matyta, kad ūkininkas, norėdamas kad vilkų sudraskytas jo gyvulys būtų išvežtas utilizuoti, už tai dar turi nemažą sumelę pakloti. Tiesa, lenkai siūlosi išvežti kritusius gyvulius pas juos (biodujų gamybai), bet būtų geriau, jeigu verslas liktų Lietuvoje. Beje, yra parengtas  teisės aktų pakeitimas, kuriame numatyta, kad įmonės, tris kartus pažeidusios reikalavimus, neteks taršos leidimo.

Diskutuota apie problemas, kurios atsirado panaikinus miškų urėdijas, ir apie  komunalinių atliekų surinkimą, kur taip pat nėra rimtos strategijos, kitais Rietavo savivaldybei aktualiais klausimais.

Susitikime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, ekologė Vesta Andrijauskienė ir UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“ direktorius Rimantas Adomaitis. Iš Rietavo ministras K. Mažeika išvyko apžiūrėti Jėrubaičiuose (Plungės r.) esančių komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginių.

 
  Spausdinti  
 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.