Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 11577021
Šiandien apsilankė: 6297
Dabar naršo: 176
Gyventojams Verslininkams Turistams
2019-06-21  PENKI TARYBOS NARIAI PASISKELBĖ OPOZICIJA

Penktas Rietavo savivaldybės šeštojo šaukimo tarybos posėdis prasidėjo kiek neįprastai. Prieš patvirtinant darbotvarkę, žodžio paprašė Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Vytautas Blažaitis. Jis perskaitė pareiškimą dėl opozicinės frakcijos sudarymo. Frakcijoje  yra LSDP atstovai Vytautas Blažaitis, Alfredas Mockus, Viktoras Krajinas, Algimantas Mickus ir Darbo partijos atstovas Augustas Šlimas.

Meras Antanas Černeckis pasveikino tokį kolegų žingsnį, sakydamas, kad ateityje tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo.

Pateikę keletą klausimų Rietavo savivaldybės priešgaisrinės tarnybos  viršininkui Alvidui Mickui ir sulaukę įtikinamų jo atsakymų, Tarybos nariai pritarė šios įstaigos 2018 metų veiklos ataskaitai.

Taryba nusprendė skirti Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro projekto „Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro veiklos efektyvumo didinimas“ vykdymui 8,4 tūkst. Eur. Įgyvendinant šią priemonę bus atnaujinama įstaigos, teikiančios viešąsias pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas, įranga ir kitas turtas.

16,8 tūkst. Eur nuspręsta skirti Tverų gimnazijos modernizavimo programai įgyvendinti. Už šias lėšas bus atnaujinamos gimnazijos sanitarinės ir kitos patalpos. Tame pačiame sprendime numatyta sumažinti 16,8 tūkst. Eur projektui „Rietavo kunigaikščių Oginskių dvarvietės sutvarkymas ir pritaikymas bendruomeniniams poreikiams, naujų paslaugų teikimui“ įgyvendinti skirtas lėšas.

Šiokias tokias diskusijas įplieskė sprendimo dėl Savivaldybės 2019 metų biudžeto padidinimo projekto svarstymas. Nors pakeitimai biudžete daromi atsižvelgiant į įstaigų prašymus, Tarybos narys Alfredas Mockus teigė, kad tokie įstaigų vadovų prašymai (pvz., Tverų gimnazijos) turi būti apsvarstyti su darbuotojų profsąjunga. Matyt, ateityje, priimant vadovų prašymus, Savivaldybės administracijos finansininkai turės reikalauti, kad jie būtų ne tik patvirtinti vadovo parašu, bet ir turėti žymą, nurodančią, kad prašymas suderintas su profsąjunga. Taigi priimant šį sprendimą 10 Tarybos narių pasisakė už, 3 buvo prieš ir 1 susilaikė.

Be ginčų ir ilgų išvedžiojimų patvirtinti Savivaldybės jaunimo reikalų tarybos nuostatai, parengti pagal pavyzdinius Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu patvirtintus nuostatus.

Taryba nustatė Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykloje 2019-2020 mokslo metų pradžią – 2019 m. rugsėjo 2 d., o pabaigą – 2020 m. birželio 5 d. Nuo 2020 m. birželio 8 d. iki liepos 6 d. mokykloje vyks pasiruošimas 2020 m. Lietuvos moksleivių dainų šventei, tarptautiniams, respublikiniams festivaliams, dailės projektams, bus vystoma kultūrinė, pažintinė ir koncertinė veikla. Sprendime nustatyta, kad moksleivių rudens, žiemos ir pavasario atostogos derinamos su atostogomis bendrojo lavinimo mokyklose.

Taryba sudarė Rietavo savivaldybės  neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisiją, kurioje darbuosis Angelė Arienė, Elena Cinelienė, Ieva Krajinaitė, Jūratė Lučinskaitė ir Sandra Rėkašienė (komisijos pirmininkė).

Posėdyje patvirtintas Prekybos ir paslaugų teikimo Rietavo savivaldybės viešosiose vietose tvarkos aprašas, kurio privalės laikytis tokiose vietose norintys prekiauti ar teikti paslaugas asmenys. Patvirtinti ir  Vietinės rinkliavos už leidimo prekiauti  ar teikti paslaugas Rietavo savivaldybės tarybos nustatytose viešosiose vietose išdavimą nuostatai ir rinkliavos dydžiai.

Nutarta prašyti Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Plungės ir Rietavo skyriaus suteikti apie 0,1000 ha ploto žemės sklypą, esantį Jono Šerėno g., Liolių k. – priešgaisriniam vandens telkiniui įrengti.

Tarybos sprendimu patvirtintoje Savivaldybės saugaus eismo komisijoje nuo šiol svarbius klausimus spręs Vytautas Dičiūnas, Juozas Albauskas, Vesta Andrijauskienė, Linas Jurgaitis, Viktoras Krajinas, Mindaugas Litvinas, Indrė Valavičienė, Marius Vaičikauskas ir seniūnijos, kurios teritorijos saugaus eismo klausimai sprendžiami, seniūnas.

Nevieningi tarybos nariai buvo ir svarstant sprendimo dėl Administracijos direktoriaus Vytauto Dičiūno vadovavimo projektui „Anglies dvideginio mažinimo logistikoje“ termino pratęsimo. Kai kuriems užkliuvo tai, kad nustatoma 10 proc. priemoka už vadovavimą. Prieštaravusių Tarybos narių nuomonės nepakeitė ir tas faktas, kad priemoka mokama iš projekto lėšų. 8 Tarybos nariai balsavo už pateikto sprendimo priėmimą, 2 – prieš ir 4 susilaikė.

Posėdyje nuspręsta investuoti Rietavo savivaldybei nuosavybės teise priklausantį finansinį turtą – 2900 Eur ir perduoti jį VšĮ Plungės rajono greitajai medicinos pagalbai kaip papildomą Rietavo savivaldybės įnašą šios įstaigos dalininkų kapitalui padidinti.

Patvirtintas fiksuotų pajamų mokesčio dydžių, taikomų įsigyjant verslo liudijimus 2020 m. vykdomai veiklai, sąrašas ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems šiuos verslo liudijimus, sąrašas.

Kadangi Savivaldybės tarybos 2019 m. antrojo pusmečio darbo planas buvo apsvarstytas visuose  komitetuose, Tarybos posėdyje jis patvirtintas labai greitai.

Posėdžio pabaigoje meras pateikė visiems aktualią informaciją, atsakė į Tarybos narių klausimus. Kitą posėdį numatoma sušaukti liepos 11 dieną.

 
  Spausdinti  
Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
30010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031010203
Spalis
    2019     
 
 

 

 

 

 

      

          

 

     

 

 


 

 

 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.