Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veikla Paslaugos GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 2921149
Šiandien apsilankė: 12328
Dabar naršo: 101
Pradžia > Naujienos
2017-06-01  PASIVAIKŠČIOJUS PO DVARĄ...

 

Paskutinį pavasario sekmadienį Daugėdų bendruomenės nariai išsinuomotu autobusu išvyko į Pakruojo dvarą. Besidalinant sėjos įspūdžiais dviejų valandų kelionė į Pakruojį daugėdiškiams nė kiek neprailgo.


Saulėta diena ir praeitimi dvelkiantis pirmasis įspūdis dvare, prognozavo nuostabų laiką daugėdiškiams. Ekskursija dvare prasidėjo nuo pasivaikščiojimo su baronaite po centrinius dvaro rūmus. Baronaitė svečius supažindino su dvaro istorija, ją valdžiusiomis baronų kartomis ir mielai aprodė visą didingą dvarvietę ir šimtametį parką. Didelį įspūdį daugėdiškėms paliko atkurta parfumerio Žako laboratorija. Joje dvaro parfumerė supažindino su kvapų istorija ir kvepalų gamybos subtilybėmis – naudodamiesi savo uosle galėjome pakeliauti istorijos takeliais ir pasimėgauti dvaro kvapų puokšte.  Laboratorija moteris itin viliojo svaigiais kvapais ir grožiui skirtais turtais. Vėliau baronaitė visus palydėjo į autentišką XIX a. alaus bravorą. Čia Algis Žaldokas ir Inga Žaldokienė  buvo itin svetingi – ekskursantus jie pasitiko su „Armoška“ , skambia daina ir puikia nuotaika. Daugėdiškiai dar ilgai nepamirš trijų rūšių alaus skonio, blynų, kepamų iš salyklo ir... šmaikštaus  dainingojo Žaldoko, ir jo nupasakoto alaus gamybos kelio.

Neišdildomą įspūdį dvare visiems, o ypač vyrams, paliko senovinės technikos ir padargų muziejus, kuris gali didžiuotis neįtikėtino patvarumo ir galingumo iki šiol veikiančiais eksponatais.

Kupini neišdildomų įspūdžių ir praturtinti tarpusavio bendravimu, vakarėjant daugėdiškiai grįžo prie savo malonios kasdienybės... su viltimi  vėl keliauti!

Kelionę organizavo Daugėdų bendruomenė, o dalis kelionės transporto išlaidų bus apmokėtos iš Daugėdų bendruomenės projekto ,,Maža bendruomenė – didelė dvasia“, kurį finansuoja Rietavo savivaldybė, lėšų.  Ačiū jai!!!

Jūratė ŽLIBINIENĖ

 
  Spausdinti  
 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.