Rietavo savivaldybė - Naujienos

 
Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 13705254
Šiandien apsilankė: 403
Dabar naršo: 343
Versija spausdinimui
Naujienos

PASITIKRINKITE SAVO DRAUSTUMĄ PRIVALOMUOJU SVEIKATOS DRAUDIMU NEIŠĖJĘ IŠ NAMŲ

FIZINIS AKTYVUMAS

RIETAVIŠKIAI   RINKO  SVEIKUOLIŲ  SVEIKUOLIUS

Lapkričio 28 d. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko mokinių, pedagogų ir sveikatos priežiūros specialistų konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“.

Konkurso tikslas – propaguoti šalies ugdymo įstaigų bendruomenėse sveiką gyvenseną kaip kasdieninį gyvenimo būdą.

Konkurse varžėsi 4 komandos iš Rietavo savivaldybės - Medingėnų ir Žadvainių pagrindinių mokyklų, Tverų vidurinės mokyklos ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos komandos.

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Irma Karpavičė pasveikino visus ir palinkėjo sėkmės ir veržlumo.

Komandas vertino garbinga komisija: Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Irma Karpavičė, Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja švietimui Janina Barynienė, Rietavo savivaldybės administracijos laikinai einanti Sveikatos socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėjo pareigas Sandra Rėkašienė ir Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas sportui Mantas Vaičekauskas.

Komandos varžėsi 3 estafečių, saugaus eismo ir komandos kapitono rungtyse. Saugaus eismo rungtyje vaikams buvo pateikti 8 kelio ženklai, po kuriais reikėjo užrašyti pavadinimus. Kapitonams teko bene smagiausia užduotis - nežiūrint į maišelio turinį, tik apčiuopiant, nustatyti ir atspėti, kokios daržovės ar vaisiai paslėpti maišelyje.

Komisijai suskaičiavus balus, paaiškėjo Rietavo savivaldybės „Sveikuolių sveikuoliai“. Jais tapo Lauryno Ivinskio gimnazijos atstovai.

Visos komandos buvo apdovanotos atminimo dovanėlėmis ir padėkos raštais. Komisijos narė Janina Barynienė gyrė dalyvavusias komandas už sumanumą ir aktyvumą o sirgaliams padėkojo už aktyvų saviškių palaikymą.

Informaciją parengė

Klaipėdos rajono savivaldybės

visuomenės sveikatos biuras

GILIOGIRYJE SVEČIAVOSI PSICHOLOGAS EVALDAS KARMAZA

Lapkričio 16 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pakvietė Giliogirio kaimo bendruomenę į paskaitą „Mokėjimas įveikti sunkumus", kurioje kalbėjo lektorius psichologas Evaldas Karmaza, Giliogirio kultūros namuose. Paskaitos metu aptarta streso ir konfliktų valdymo tema, kaip elgtis konfliktinėse situacijose, kaip jas valdyti, taip pat pateikti praktiniai patarimai kaip padėti sau ir kitam. Tikimės, kad gautos žinios padės jiems gyvenimiškose situacijose.

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

  

RIETAVO SAVIVALDYBĖS DARBUOTOJAI DOMĖJOSI SAVO SVEIKATA

Lapkričio 11 dieną vykdant širdies ir kraujagyslių ligų prevenciją Rietavo savivaldybės darbuotojai buvo pakviesti į Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuojamą nemokamą konsultaciją „Kūno sudėtis ir jos analizė, bei kiti rizikos veiksniai“. Konsultacijos tikslas - kiekybiškai ir sistemiškai įvertinti kūno sudėtį, nustatyti nutukimą ar kūno struktūros disbalansą ankstyvose stadijose, taip pat  įvertinti plaučių užterštumą anglies monoksidu. Įvertinti rizikos veiksnius įtakojančius širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimą. Konsultacijos metu buvo vertinama: kūno riebalų masė, raumenys, mineralai, baltymai, bendri kūno skysčiai, kūno masės indeksas, biologinis kūno amžius, bazinė medžiagų apykaita, juosmens ir klubų santykis, bei rekomenduojamas paros kilokalorijų kiekis.

Didėjant kūno riebalų ir liesosios kūno masės santykiui, taip pat didėja ir pavojus sveikatai. Riebalai žmogaus kūne kaupiasi po oda (poodiniai riebalai) ir pilvo srityje aplink gyvybiškai svarbius organus (visceraliniai riebalai). Esant per dideliam riebalų kiekiui, ypač ant juosmens, padidėja riziką susirgti diabetu, turėti padidėjusį kraujospūdį ar cholesterolio kiekį kraujyje. O taip pat padidėja riziką susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, vėžiu. Vertinant kūno masės indeksą (KMI) reikia nepamiršti, kad idealus svoris ir ,,sveikas“ svoris – skirtingi dalykai. Kiekvieno žmogaus ,,sveikas“ svoris yra individualus. Jei žmogus turi daugiau raumenų ir mažiau riebalų, tai jo svoris niekada nebus idealus, nes raumenys sveria daugiau už riebalus. Visceralinių riebalų padidėjimas būdingas vyrams po 30 metų ir moterims postmenopauziniame periode. Visceralinių riebalų nustatymas labai svarbus sveikatai, nes per didelis jų kiekis, net jei ir bendras svoris normalus, yra žalingas sveikatai. Per didelis šių riebalų kiekis išskiria į žmogaus organizmo sistemą riebiąsias rūgštis, hormonus ir uždegiminius baltymus, o tai apsunkina gyvybiškai svarbių organų funkcionavimą ir sukelia daugelį  su viršsvoriu susijusių problemų: širdies ligas, insultą, 2 tipo diabetą. Kitaip nei poodiniai riebalai, kuriuos kūnas kaupia ilgalaikiam naudojimui, visceraliniai riebalai suteikia energijos trumpam laikui, nes kūnas juos lengvai suskaido ir panaudoja. Todėl jų kiekį galima lengviau sumažinti būnant fiziškai aktyviems, mankštinantis ir sureguliavus mitybą.

Konsultacijoje dalyvavo 27 moterys ir 4 vyrai.

Iš visų konsultuotų darbuotojų aštuoniems nustatyti užteržti plaučiai anglies monoksidu, t.y. 25,8 proc. iš konsultuotų darbuotojų rūko.

Padidėjės KMI nustatytas – 13 asmenų, iš kurių 8 yra 45-50 m. amžiaus. Mažas KMI – vienam asmeniui.

Iš visų konsultuotų pilvinis nutukimas nustatytas 10 asmenų. Iš jų 7 yra 45-50m. amžiaus. Žmonės turintys pilvinį nutukimą turi didesnę riziką susirgti širdies ir kraujagyslių sistemos ligomis, diabetu ir t.t.

Kas antram konsultuotam darbuotojui rekomenduota didinti fizinį aktyvumą ir koreguoti mitybą, norint suregulioti savo kūno masę ir sumažinti riziką sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, 2 tipo diabetu ir kt. ligomis.

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

DANTŲ ĖDUONIES PROFILAKTIKOS IR BURNOS HIGIENOS PRIEŽIŪROS ĮGŪDŽIŲ FORMAVIMO PAMOKOS PRADINUKAMS

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pagal pasirašytą bendradarbiavimo sutartį teikia visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas Rietavo savivaldybėje. Pagal vykdomos programos planus, šių metų lapkričio mėnesį planuojamos dantų ėduonies profilaktikos ir burnos higienos priežiūros įgūdžių formavimo pamokos 1-4 klasių mokiniams Rietavo savivaldybės mokyklose:

Lapkričio 9 dieną – Medingėnų pagrindinės  mokyklos pradinukams.

Lapkričio 22 dieną – Žadvainių pagrindinės mokyklos pradinukams.

Lapkričio 23 dieną – Tverų vidurinės mokyklos pradinukams.

Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras

Paskutinis atnaujinimas: 2012-01-06 16:06:10

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.