Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veikla Paslaugos GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 2921149
Šiandien apsilankė: 446
Dabar naršo: 140
2017-10-11  „EUROWEEK 2017“

 

Rugsėjo pabaigoje Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai dalyvavo  Vengrijoje Sombathely mieste vykusiame  projekte „Euroweek 2017“. Tai trečias kartas, kai esame pakviesti dalyvauti tikrai išskirtiniame Europos gimnazijų projekte.


Šiais metais dalyvavo mokiniai iš dvidešimt vienos  valstybės: Rumunijos, Čekijos, Slovakijos, Slovėnijos, Italijos, Jungtinės Karalystės, Portugalijos, Prancūzijos, Bulgarijos, Graikijos, Austrijos, Lietuvos, Suomijos, Vokietijos, Danijos, Ispanijos (Katalonijos), Latvijos, Estijos, Olandijos, Belgijos ir Vengrijos. Kiekvienoje delegacijoje buvo du mokytojai ir aštuoni mokiniai.

Projektas prasidėjo šventine eisena. Kiekvienos šalies atstovai, apsirengę tautiniais kostiumais,  nešė  savo valstybės vėliavą. Daugiau kaip 200 žmonių eisena grojant orkestrui  žygiavo miesto gatvėmis, juos sveikino vietiniai gyventojai, mojuodami ar šypsodamiesi. Tada tikrai pasijutome esą Europos Sąjungos piliečiai – tokie pat, bet ir saviti. Mūsų gimnazijos delegacija buvo apsirengusi tautiniais drabužiais, atrodėme puikiai, tad patekome ir į regioninės spaudos pirmuosius puslapius. Taip pat kiekviena delegacija pristatė savo nacionalinį maistą. Kai vyko tarptautinis bufetas, netrūko šurmulio ir juokų. Mes vaišinome jaunuosius europiečius  lietuvišku sūriu, kumpiu, juoda duona, saldainiais, bet labiausiai visiems patiko Lietuvos kunigaikščių desertas – agurkai su medumi. Patys  ragavome belgiško šokolado, vengriškų vynuogių, prancūziško sūrio, graikiškų alyvuogių ir kt. Buvome supažindinti su miestu, kuriame vyko projektas, dalyvavome diskusijose, sporto renginiuose, pristatėme savo šalį.  Visos delegacijos keliavo į Vengrijos sostinę Budapeštą.

Visų šalių  mokiniai gyveno vengrų šeimose, su kuriomis leido sekmadienio popietę ir kitus vakarus bendraudami ir ragaudami tradicinius vengrų patiekalus, artimiau ir betarpiškiau susipažindami su vengrų kultūra. To negalima patirti jokiose ekskursijose.

Šiame projekte susipažinome su mokiniais iš įvairių šalių ir tikimės, kad draugystė tęsis ir po projekto. Džiaugiamės turėję galimybę dalyvauti tarptautiniame renginyje ir viliamės, kad 2021 metais Rietave vyksiantis „Euroweek‘as“ susilauks didžiulės  sėkmės.

Emilija JOKUBAITYTĖ

Betričė VAIČIKAUSKAITĖ

III a klasės mokinės

 
  Spausdinti  
 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.