Rietavo savivaldybė - EP naujienos

 
Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veikla Paslaugos GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 2921149
Šiandien apsilankė: 26007
Dabar naršo: 98
INVESTUOK RIETAVE Gyventojams Verslininkams Turistams
Versija spausdinimui
EP naujienos

Naujienlaiškis Nr. 2017/10

Įpusėjęs ruduo gausus renginių: vyksta Euroscola konkursai, seminarai mokykloms ir profesinio ugdymo įstaigoms, rengiamės LUX kino dienoms Lietuvoje. Skubame pasidalinti naujienomis bei kviečiame Jus domėtis ir dalyvauti.

 

 EP Logo  

#MEPALietuva: Po įvadinių seminarų, vykusių spalio pradžioje, turime net 90 užsiregistravusių gimnazijų ir profesinio ugdymo įstaigų, kurios šiais metais vykdys projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės". Tokio rezultato nesitikėjome (pernai programoje dalyvavo 57 gimnazijos) ir dabar ruošiamės renginių, pranešimų, nuotraukų ir ataskaitų gausai :)  


MEPA projekto dalyvių sąrašą rasite čia

#EUROSCOLA: Euroscola sezonas prasidėjo rugsėjo pabaigoje ir baigsis lapkritį. Jau įvyko devyni finalai ir devynios komandos vyks į Strasbūrą šių metų pabaigoje bei kitų pradžioje. Sveikiname laimėtojus: Vilniaus licėjų, Vilniaus Vasilijaus Kačialovo, Vilniaus r. Mickūnų, Biržų „Saulės", Velžio, Kretingos Pranciškonų, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio, Telšių Vincento Borisevičiaus ir Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijas. Linkime sėkmės visiems dalyviams.  


Tiesiogines Euroscola renginių transliacijas stebėti galima Facebook tinkle

  EP Logo  
  EP Logo  

#LUXkinodienos: Kaip ir kasmet, šiais metais Europos Parlamentas įteiks LUX kino apdovanojimą vienam iš trijų nominuotų filmų: „Samių kraujas“ (Sameblod, rež. Amanda Kernell, Švedija, Norvegija, Danija), 120 dūžių per minutę“ (120 battements par minute, rež. Robin Campillo, Prancūzija) arba „Vesternas“ (Western, Rež. Valeska Grisebach, Vokietija, Bulgarija, Austrija). Lietuvos žiūrovus nemokamai pamatyti filmus kviesime lapkričio 24-26 dienomis Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje. Daugiau informacijos apie seansus ir registraciją į juos – netrukus mūsų tinklalapyje ir Facebook paskyroje.

 

Plačiau apie LUX kino filmus šiais metais ir nemokamus seansus

#EUROBAROMETRAS Europos Parlamento (EP) užsakymu rugsėjį ir spalį atliktas „Eurobarometro“ tyrimas atskleidė, jog lietuviai remia savo šalies narystę ES ir iš jos pirmiausia tikisi gerovės, bet ne mažumų ar privatumo apsaugos. Lietuviams taip pat mažai rūpi aplinkosauga, klimato kaita, kova su terorizmu bei euro stabilumas. Jie mažai tiki savo ar šalies įtaka ES, tačiau vis dėlto linkę domėtis artėjančiais EP rinkimais ir pageidauja galingesnio Europos Parlamento.

Plačiau apie Eurobarometro ataskaitą skaitykite čia

  EP Logo  
  EP Logo  

#EYE2018: 2018 m. birželio 1-2 dienomis Strasbūre vyksiantis Europos jaunimo sambūris EYE2018 pakvies tūkstančius jaunų žmonių iš visos Europos diskutuoti apie Europos Sąjungos ateitį. Grupių registracija vyks iki gruodžio pabaigos. Užsiregistravusieji iki lapkričio 15 d. galės prisidėti formuojant renginio turinį – pasiūlyti diskusijų temas ar formatus, papildomus renginius ar dirbtuves ir pan. Renginys yra nemokamas, bet kelionės ir maitinimo išlaidas dalyviai padengia patys.


Sambūrio puslapis ir registracijos nuoroda

#ESbiudžetas: Lapkričio 10 d. vyks diskusija „Europos Sąjungos finansinė perspektyva po 2020 metų“. Dalyvaus Europos Parlamento narys Bronis Ropė, finansų viceministrė Miglė Tuskienė, ekspertai. Bus aptartos Europos Parlamento įžvalgos apie naująją finansinę programą, diskutuojama, kokie prognozuojami biudžeto prioritetų, dydžio bei trukmės pokyčiai, kokia bus sanglaudos politikos ateitis.


Registruotis į renginį galima el. paštu EPvilnius@europarl.europa.eu iki š. m. lapkričio 8 d. 17 val.

  EP Logo

 

Naujienlaiškis Nr. 2017/08

Po ilgos ir karštos vasaros ... oi, palaukit, pradedame iš naujo :) Gaivi vasara nepastebimai virsta rudeniu. Prasideda auksinių medžių, vėsos, lietaus ir grybų metas. Rugsėjis žymi naują pradžią studentams ir moksleiviams, dėstytojams ir mokytojams. Sveikiname jus ir linkime sėkmingų bei įdomių mokslo metų! Na, o mes tęsiame savo darbus ir pristatome planuojamas veiklas rudeniui.

Mokytojai ir moksleiviai susirinko aptarti projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“

Rugpjūčio 29 d. Vilniuje susirinko 37 Lietuvos gimnazijų atstovai, 2016-2017 mokslo metais vykdę projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“. Seminaro metu dalyviai išgirdo kelis pranešimus apie ES aktualijas: Klaudijus Maniokas pristatė dabartines prioritetines ES temas, prof. Egdūnas Račius kalbėjo apie musulmonus Europoje ir pabėgėlių krizę, EK atstovė Viktorija Urbonavičiūtė aptarė propagandos ir dezinformacijos temą. Buvo pristatyta ir „Nepatogaus kino“ platforma mokykloms. Taip pat apibendrinome projekto įgyvendinimą, jo iššūkius, naudą mokyklai, galimus pakeitimus projekte. Mokyklos, dalyvavusios pirmame MEPA etape, bus pakviestos tęsti veiklą rugsėjo viduryje, o visos kitos gimnazijos ir mokyklos bus pakviestos į įvadinį seminarą spalio 10 d.

Plačiau apie projekto rezultatus


Euroscola pradžia

Šiais mokslo metais turėsime galimybę pakviesti 13 mokyklų iš Lietuvos apsilankyti Strasbūre. Kvietimas registruotis Euroscola konkursui bus išsiųstas mokykloms ir paskelbtas mūsų tinklalapyje ir Facebook paskyroje rugsėjo viduryje. Finalai vyks spalį ir lapkritį. Geriausiai finaluose pasirodžiusios komandos (t.y. daugiausiai žinančios apie Europos Sąjungą, jos institucijas, veiklą bei išmanančios ES šalių istoriją, kultūrą ir geografiją) bus pakviestos į Strasbūre vyksiančias Euroscola sesijas. Laukite kvietimo!

Apie Euroscola konkursą Lietuvoje


Kviečiame visus į „Switch!“

Rugsėjo 19 d. Kauno Žalgirio arenoje vyks jau trečiasis nemokamas šiuolaikinėms technologijoms skirtas forumas „Switch!“. Tarp pranešėjų, kurie dalinsis savo patirtimi, žiniomis ir patarimais, verslininkai, finansų analitikai, sėkmingi startaperiai, politikai ir ekspertai iš visos Europos. Renginys nemokamas. Jei domina skaitmeninės rinkos naujovės, tendencijos ir grėsmės, robotikos ir technologijų poveikio žmonijai įžvalgos, programuotojo darbas ir ateities perspektyvos – prisijunk.

Renginio puslapis ir programa


Europos piliečio apdovanojimas Lietuvos moterims lobistėms

Rugsėjo 29 d. Vilniuje Lietuvos moterų lobistinei organizacijai bus įteiktas Europos piliečio apdovanojimas - Europos Parlamento įsteigtas apdovanojimas, kuriuo siekiama pripažinti organizacijų, susivienijimų ir pavienių asmenų veiklą, kuri  skatina geresnį ES gyventojų tarpusavio supratimą ir glaudesnę piliečių integraciją bei padeda užtikrinti sklandesnį tarpvalstybinį ar tarptautinį bendradarbiavimą Europos Sąjungoje. Lietuvos moterų lobistinę organizaciją pasiūlė EP narė Vilija Blinkevičiūtė.

Plačiau apie šių metų apdovanojimo laimėtojus


Padėtis Europos Sąjungoje - kasmetinis pranešimas

Rugsėjo 13 d. Europos Parlamente Jean-Claude Juncker, Europos Komisijos pirmininkas, perskaitys metinį pranešimą apie ES padėtį #SOTEU. Pranešimas yra priemonė pristatyti pagrindiniams ES pasiekimams ir iššūkiams, o vėliau aptarti su EP nariais Europos Sąjungos planuojamus veiksmus, politiką ir sprendimus. Kur pakryps ES politinis kompasas, kam bus skiriamas pagrindinis dėmesys - apie visa tai sužinosime rugsėjo 13 d. 

Stebėti pranešimą gyvai bus galima EbS+ Live


Pagrindinės Europos Parlamento temos rudeniui

Ateinantį pusmetį Europos Parlamento dėmesys bus skirtas keliems svarbiausiems klausimams. Tarp jų: prieglobsčio sistemos reforma, kova su klimato kaita, ūkio augimo skatinimas ir darbuotojų teisių apsauga, skaitmeninės rinkos plėtra ir kova su mokesčių vengimu. Sekite Europos Parlamento naujienas ir sužinokite apie pokyčius šiose srityse pirmieji.

Europos Parlamento naujienos


Kaip visada, kviečiame sekti mūsų naujienas Facebook tinkle, rašyti ir siūlyti savo idėjas renginiams ar projektams, kreiptis su EP susijusiais klausimais.

http://www.facebook.com/Europos.Parlamentas.Lietuvoje

epvilnius@europarl.europa.eu


Smagios naujųjų mokslo metų pradžios!

---------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2017/04

Pasitikę pavasario šventes (nors orai ir nelepino), prisivalgę kiaušinių, grįžtame prie darbų ir kviečiame Jus dalyvauti planuojamuose projektuose.

  Diskusija apie Astravo AE
 
Balandžio 21 d. LR Seimo Europos informacijos biuro salėje (LR Seimo III-ieji rūmai) kartu su Europos Parlamento Žaliųjų/EFA frakcija rengiame diskusiją „Astravo AE: ar dar įmanoma sustabdyti projektą? Požiūriai iš ES, Lietuvos ir Baltarusijos“. Dalyvauja Europos Parlamento nariai: Rebecca Harms, Bronis Ropė, Algirdas Saudargas ir Petras Auštrevičius. Dalyvauja energetikos, aplinkosaugos ekspertai, NVO, valstybinių institucijų ir žiniasklaidos atstovai iš Lietuvos, Baltarusijos ir ES. Diskusijos pradžia 9.30 val. Registracija privaloma.

Registracijos į renginį puslapis
 
 
  Švęskime Europos dieną kartu
 
Šiais metais Europos dienos renginiai Vilniuje planuojami gegužės 5–7 dienomis Gedimino prospekte ir V. Kudirkos aikštėje. Programoje: restoranų mugė Gedmino prospekte, koncertas V. Kudirkos aikštėje, sportinės veiklos ir kitos pramogos. Vakarų Lietuvos gyventojai neturėtų nusiminti – Europos Komisijos atstovybė organizuoja Europos dienos minėjimą Klaipėdoje gegužės 11 d. Visa informacija apie renginius Vilniuje, Klaipėdoje ir kitose Lietuvos miestuose bus skelbiama Europos dienos tinklalapyje nuo balandžio 20 d. Užsukite ir švęskite kartu!

Šventės tinklalapis
 
 
  „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“
 
Projekte „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ užsiregistravo dalyvauti 59 Lietuvos gimnazijos ir vidurinės mokyklos. Iki gegužės 15 d. jos organizuos diskusijas, ves pamokas, švęs Europos dieną. O birželį turėtų paaiškėti mokyklos, kurios – įvykdžiusios visus projekto reikalavimus – taps MEPA tinklo narėmis ir bus apdovanotos tai pažyminčiomis lentelėmis. Paaiškės taip pat ir 5 geriausios gimnazijos, kurios galės išsiųsti po 4 jaunesniuosius ambasadorius į specialųjį Euroscola renginį Strasbūre. Be to, 4–5 mokytojai iš Lietuvos bus pakviesti į seminarus Briuselyje šių metų rudenį. Nekantriai laukiame rezultatų, o jei domina, kas vyksta Lietuvoje šio projekto metu, ieškokite Facebook‘e su grotažyme #MEPALietuva.

 
 
  Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija
 
Baigėsi Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijai pateiktų projektų vertinimas ES šalyse. Sveikiname daugiausia balų surinkusi projektą iš Lietuvos, kurį pateikė Europos jaunimo parlamento Lietuvos skyrius. Linkime sėkmės antrame vertinimo etape. Galutinius rezultatus ir premijos laimėtojus sužinosime gegužės 28 d. Aachene vyksiančios ceremonijos metu.

Visa informacija apie premiją ir paraiškos forma
 
  Brexit – Europos Parlamento nubrėžtos raudonosios linijos
 
Iki išstojimo datos Jungtinė Karalystė (JK) gali naudotis visomis ES narės teisėmis, tačiau kartu turi vykdyti visus įsipareigojimus ES. Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje yra nustatytos svarbios sąlygos reikalingos tam, kad EP galėtų ratifikuoti JK išstojimo susitarimą. Esminis EP reikalavimas – lygiavertė JK gyvenančių ES piliečių ir Sąjungoje gyvenančių britų teisių apsauga.

Plačiau apie Europos Parlamento poziciją
 
  Ukrainai – bevizis režimas
 
Nuo birželio mėnesio Ukrainos piliečiai galės atvykti į Europos Sąjungą be vizų – Europos Parlamentas pritarė beviziam režimui su šia šalimi. 521 EP narys balsavo už, 75 prieš, o 36 susilaikė. Jei turite draugų Ukrainoje, praneškite žinią ir kvieskite į svečius.

Pranešimas apie bevizį režimą
 

Kaip visada, kviečiame sekti mūsų naujienas Facebook ir Twitter tinkluose, rašyti ir siūlyti savo idėjas renginiams ar projektams, kreiptis su EP susijusiais klausimais.

 

------------------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2017/01

Prasidėjo naujieji – 2017-ieji metai. Šiame naujienlaiškyje pristatome artimiausius mūsų biuro darbus: projektą „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ ir dalyvavimą Vilniaus knygų mugėje, priminsime apie Karolio Didžiojo jaunimo premiją ir pakviesime susipažinti su dezinformacijos apžvalgomis.

  Baigėsi žaidimas „Euronautas“
 
Kartu su 2016-aisiais baigėsi ir mūsų žaidimas „Euronautas“. Jame dalyvavo virš 1000 žaidėjų, o trys daugiausiai balų surinkę dalyviai – Marius Kerpė, Tautvydas Povilaitis ir Stasė Girskienė – jau džiaugiasi žaidimo dovanomis. Dėkojame visiems žaidusiems ir tikimės, kad sužinojote daug naujų dalykų apie Europos Sąjungą ir Europos Parlamentą.

Norite sužinoti apie ES daugiau?
 
  „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“
 
Vasario 10 d. vyks įžanginis projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ seminaras, kuriame dalyvauti užsiregistravo daugiau net 77 mokyklos ir gimnazijos iš visos Lietuvos. Seminare mokytojai sužinos projekto tikslus ir reikalavimus, susipažins su mokomąja medžiaga, integruotų pamokų planais bei galės aptarti galimus projekto renginius su mumis. Kitas kvietimas prisijungti prie mokyklų-ambasadorių tinklo bus paskelbtas rudenį.

 
 
  „Balsuojam!“ – vaidmenų žaidimas jaunimui
 
Dažnam Europos gyventojui yra sunku suvokti, ką daro Europos Parlamentas ir į jį išrinkti politikai, kaip ir kokius sprendimus jie priima ir koks tai gali būti nelengvas darbas. Norėdami parodyti, kaip kuriami europiniai įstatymai ir kaip dirba Europos Parlamento nariai, su Žmogaus studijų centro pagalba sukūrėme vaidmenų žaidimą „Balsuojam!“. Jis yra skirtas mokyklų, gimnazijų, profesinio rengimo centrų ir kolegijų moksleiviams ir studentams. Jau esame apsilankę dešimtyje kolegijų ir profesinio rengimo centrų, artimiausiu metu planuojamos išvykos į Pasvalio rajoną, Alytų, Tauragę ir Klaipėdą.

Plačiau apie žaidimą
 
  Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija
 
Iki vasario 20 d. galima teikti paraiškas Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti. Kviečiamos dalyvauti jaunimo organizacijos ar neformalios grupės, kurios šiuo metu įgyvendina ar neseniai baigė įgyvendinti projektus, skirtus jaunimui ir gvildenančius Europos vertybių, demokratijos ir žodžio laisvės, ES integracijos problemų ir panašias temas. Geriausio Lietuvoje pripažinto projekto vykdytojai varžysis dėl vieno iš trijų prizų ir bus pakviesti į Achene vyksiančią apdovanojimo ceremoniją.

Visa informacija apie premiją ir paraiškos forma
 
  Vilniaus knygų mugė – laukiame!
 
Kaip ir kasmet, planuojame dalyvauti Vilniaus knygų mugėje, kurioje kartu su kolegomis iš Europos Komisijos atstovybės pristatysime ES prioritetus, sprendimus ir atsakysime į lankytojų klausimus. 2017-ieji metai yra ypatingi – sukanka 60 metų Romos sutartims (kurias pasirašius atsirado Europos ekonominė bendrija, vėliau tapusi Europos Sąjunga), 30 metų švenčia Erasmus+ plius programa, o Lietuva kartu su keletu kitų ES šalių minės 10 metų narystės Šengeno erdvėje. Apie visą tai kalbėsime Vilniaus knygų mugėje, kur kviesime lankytojus balsuoti už jų manymu svarbiausią ES pasiekimą. Užsukite – laukiame jūsų, kaip visada, LITEXPO rūmų 3 salės fojė :)

 
 
  ES kova su dezinformacija
 
Šiais laikais nieko nestebina, kaip aktyvi propadanda ir dezinformacijos sklaida gali paveikti žmonių protus, mąstymą, politiką ir nulemti ateitį. Propagandos kanalai dažnai atrodo solidžiai ir profesionaliai, jų transliuojamos žinios savo forma niekuo nenusileidžia kitiems kanalams, o socialiniai tinklai padeda informaciją paskleisti greitai ir plačiai. Todėl Europos Sąjungos atsakas – specialiosios „EU vs Disinfo“ apžvalgos, kurias rengia speciali ES išorinių veiksmų tarnyba „East StratCom“ yra toks svarbus ir taip džiugina. Galite prenumeruoti jų apžvalgas anglų ir rusų kalbomis čia https://euvsdisinfo.eu/, sekti jų kanalą Twitteryje ar Facebooke ir pasidalinti su savo draugais teisinga ir patikrinta informacija.

EU vs. Disinfo puslapis Facebook tinkle
 

Kaip visada, kviečiame sekti mūsų naujienas Facebook ir Twitter tinkluose, rašyti ir siūlyti savo idėjas renginiams ar projektams, kreiptis su EP susijusiais klausimais.


----------------------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2016/11

Iki laukiamiausių metų švenčių liko mažiau nei mėnuo – dauguma mūsų jau ieško dovanų, rūpinasi, kuo papuošti eglutę ir svajoja kiek pailsėti, nepaisant ne itin palankiai išpuolančių šventinių dienų ;)) O mūsų biurui lapkritis buvo labai darbingas mėnuo. Trumpai apie viską – priešpaskutiniame šių metų naujienlaiškyje.

  Euronautas.lt - įpusėjome!
 
Žaidimas www.euronautas.lt tęsiasi. Šiuo metu vyksta jau šeštas etapas, o iki pagrindinių dovanų dalybų liko keturios savaitės. Jei dar nebandėte, prisijunkite kad ir dabar – atlikite senesnes užduotis ir laukite kitų (jos paskelbiamos kiekvieną ketvirtadienį). Linkime sėkmės!

Prisijunk prie žaidimo jau dabar!
 
  Balsuokite už patikusį LUX filmą!
 
Lapkričio 23 d. Europos Parlamento sesijos metu buvo paskelbtas filmas, laimėjęs Europos Parlamento teikiamą LUX kino apdovanojimą. Juo tapo vokiečių režisierės Maren Ade filmas „Tonis Erdmanas“. Tris filmus, kurie šiais metais varžėsi dėl apdovanojimo, buvo galima pamatyti LUX kino dienų metu praėjusį savaitgalį. O šiuo metu galite balsuoti už jums labiausiai patikusį filmą. Vienas iš balsuotojų bus pakviestas pristatyti žiūrovų simpatijas pelniusį filmą Karlovy Vary kino festivalyje. Šiame festivalyje bus paskelbti ir ateinančių metų LUX kino apdovanojimui teikiami filmai.

Balsuoti už labiausiai patikusį filmą galite čia
 
  Lietuviai palankūs Europos Sąjungai, bet netiki savo įtaka
 
Europos Parlamento užsakymu atlikta „Eurobarometro“ apklausa rodo, jog lietuviai teigiamai vertina narystę ES, pripažįsta jos naudą ir jaučiasi geriausiai informuoti apie Europos Parlamentą: 67 proc. lietuvių teigiamai vertina savo šalies narystę ES, o 46 proc. apklaustų lietuvių teigė, jog ES prisidėjo prie jų šalies ūkio augimo. Bet mūsų šalies gyventojai mano, kad jų nuomonė nėra svarbi nei ES, nei jų pačių šalyje – tik ketvirtadalis lietuvių įsitikinę, kad jų balsas svarus ir Europos Sąjungoje, ir Lietuvoje.

Apie lietuvių ir kitų šalių nuomones bei jų palyginimus skaitykite čia
 
  Sacharovo premija ir žmogaus teisės Lietuvoje
 
Šių metų Europos Parlamento teikiama Sacharovo premija už minties laisvę buvo skirta Irako jazidėms Nadiai Murad Basy (Nadia Murad Basee) ir Lamijai Adži Bašar (Lamiya Aji Bashar), kovojančioms už moterų, patyrusių vadinamosios „Islamo valstybės“ prievartą, teises. Apdovanojimo ceremonija įvyks gruodžio 14 d. Strasbūre. O mes gruodžio 9 d. 10 val. kartu su Žmogaus teisių stebėjimo institutu rengiame spaudos pusryčius, skirtus Tarptautinei žmogaus teisių dienai paminėti. Pusryčių metu kalbėsimės apie Sacharovo premiją ir šių metų laureates, taip pat bus pristatyta Žmogaus teisių stebėjimo instituto užsakymu atlikta apklausa apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje.

Plačiau apie Sacharovo premijos laimėtojas
 
  Pirkiniai ir vartotojų teisės
 
Gruodį bene daugiausia perkame dovanų savo šeimos nariams, artimiesiems, draugams ir kolegoms. Kai kas varsto parduotuvių duris, kiti labiau mėgsta apsipirkti internetu parduotuvėse, esančiose Lietuvoje ir užsienyje. Pirkdami dovanas nepamirškite savo teisių ir galimybių grąžinti prekes. O jei turėsite klausimų, kreipkitės į Europos vartotojų centrą (www.ecc.lt) arba į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą (www.vvtat.lt).

Visa informacija apie prekių ir paslaugų pirkimą ir vartotojus teises
 

Kaip visada, kviečiame sekti mūsų naujienas Facebook ir Twitter tinkluose, rašyti ir siūlyti savo idėjas renginiams ar projektams, kreiptis su Europos Parlamentu susijusiais klausimais.


----------------------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2016/10

Ruduo ir žiemos pradžia mūsų biurui yra kupini renginių, projektų ir pramogų. Apie naują žaidimą, projektą kolegijoms ir mokykloms, LUX kino dienas ir kitus planuojamus renginius skaitykite naujienlaiškyje.

  Euronautas.lt - žaiskite ir laimėkite!
 
Pradėtas spalio pabaigoje ir vyksiantis iki Naujųjų metų Euronauto žaidimas kviečia pasitikrinti savo žinias apie ES ir išmokti šio bei to naujo. Kiekvieną savaitę laukia nauja užduotis ir naujas iššūkis. Daugiausia apie ES žinantiems atiteks įvairūs prizai, o trims geriausiems iš geriausių dovanų čekiai lėktuvo bilietams.
Euronautų bendruomenė auga kiekvieną dieną, o jau šį ketvirtadienį paaiškės antrojo etapo nugalėtojai. Prisijungti niekada nebus vėlu ;) Prisijunk prie žaidimo jau dabar! 
 
  Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija laukia paraiškų
 
Nuo spalio 28 dienos, 18–30 metų amžiaus jaunuoliai yra kviečiami teikti paraiškas 2017 m. Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijai gauti. Premija skiriama ES šalių jaunuoliams (ar organizacijoms), kurie aktyviai vykdo projektus, skatinančius europietiškų vertybių sklaidą. Ankstesni laimėtojai buvo apdovanoti už projektus susijusius su jaunimo mainais, sporto, meno ir kultūros renginiais.
Geriausi projektai apdovanojami piniginėmis premijomis – nuo 2500 iki 7500 eurų. Daugiau informacijos apie konkursą, taisykles ir paraiškų teikimą 
 
  Vaidmenų žaidimas „Balsuojam!“
 
Spalį Vilniaus ir Utenos kolegijose pristatėme vaidmenų žaidimą „Balsuojam!“. Pasiskirstę į šalis, frakcijas ir komitetus studentai svarstė visai Europai ir jos gyventojams aktualius klausimus, diskutavo, ieškojo kompromisų ir balsavo dėl siūlomų sprendimų. Šis žaidimas suteikia galimybę išbandyti daugiašales derybas, išmokti ieškoti kompromisinių sprendimų ir suprasti, kaip vyksta ES teisėkūra. 
Žaidime gali dalyvauti nuo 20 iki 35 žmonių, žaidimo trukmė – 1,5 val. Jei norėtumėte, kad atvyktume į Jūsų kolegiją, profesinę mokyklą ar gimnaziją su žaidimu, susisiekite! 
 
  Parodoje „Mokykla 2016“ - mūsų projektai mokykloms
 
Lapkričio 25–26 dienomis dalyvausime LITEXPO parodų centre vyksiančioje „Mokykla 2016“ mugėje. Kviečiame mokytojus apsilankyti mūsų stende ir sužinoti apie projektus, kuriuos siūlome mokykloms: nuo Euroscola konkurso, vaidmenų žaidimo iki Mokyklų Europos Parlamento ambasadorių projekto ir kitų veiklų.
Lapkričio 25 d. 5.5 salėje, 15:00 – 15:45 val. vyks mūsų projektų prezentacija. Lauksime Jūsų! 
 
  LUX kino dienos Lietuvoje - jau lapkritį
 
Europos Parlamento LUX kino apdovanojimas šiemet švenčia savo dešimtmetį. O tradicinės LUX kino dienos, kai visos Europos žiūrovai gali pamatyti tris premijai nominuotus filmus, jau visai greitai. 2016 m. lapkričio 25–27 d. Vilniuje, Kaune ir Panevėžyje matysite tris filmus: „Kai atmerkiu akis“ (Prancūzija, Tunisas, Belgija, Jungtiniai Arabų Emyratai); „Mano kaip cukinijos gyvenimas“ (Šveicarija, Prancūzija) ir „Toni Erdmann“ (Vokietija, Rumunija, Austrija). Seansai nemokami, o konkrečius seansų laikus paskelbsime lapkričio viduryje. Sekite žinias!

Daugiau apie tris filmus-finalininkus (anglų kalba) 
 
  2016-ųjų metų Sakharovo premija skirta dviems Irako jazidėms
 
Spalio 27 d. Europos Parlamento plenarinės sesijos posėdyje buvo oficialiai paskelbtos šių metų Sacharovo premijos už minties laisvę laimėtojos. Tai Irako jazidės Nadia Murad Basy (Nadia Murad Basee) ir Lamija Adži Bašar (Lamiya Aji Bashar), kurios kovoja už moterų, patyrusių vadinamosios „Islamo valstybės“ prievartą, teises. Taip pat aktyvistės kovoja už jazidų religinės mažumos teises ir siekia, kad būtų pripažintas „Islamo valstybės“ vykdomas jazidų genocidas. Apdovanojimo ceremonija įvyks gruodžio 14-tą dieną Strasbūre.

Plačiau apie premiją ir šių metų laimėtojas 
 
  Diskusija „Europos kinas: nauji keliai pas žiūrovą“
 
Šių metų spalio 10 d. Vilniuje vyko Europos Parlamento Informacijos biuro Lietuvoje ir „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuro Lietuvoje organizuota diskusija „Europos kinas: nauji keliai pas žiūrovą“. Diskusija buvo organizuojama prisijungiant prie Europos Parlamento LUX kino apdovanojimo 10 metų sukakties renginių.
Diskusijoje dalyvavo kino teatrų, kino festivalių, autorių teisių gynimo organizacijų, televizijų atstovai, filmų platintojai, prodiuseriai, teisininkai, kurie aptarė iššūkius kino kūrėjams ir platintojams bei pokyčius ES įgyvendinus Europos bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją. Išsamesnę diskusijos apžvalgą rasite čia
 

Kaip visada, kviečiame sekti mūsų naujienas Facebook ir Twitter tinkluose, rašyti ir siūlyti savo idėjas renginiams ar projektams, kreiptis su EP susijusiais klausimais.

--------------------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2016/06

Birželis džiugino labai karštais orais,o pabaigai nustebino pasaulį naujienomis apie britų referendumą. Apie Brexit aptarimą Europos Parlamente, artimiausio mėnesio aktualijas ir darbo galimybes ES institucijose šiame naujienlaiškyje.

  JK referendumas – karščiausia naujiena ir ES istoriją pakeitęs įvykis
 
Birželio 23 d., kai lietuviai šventė Jonines ir ieškojo paparčio žiedo, Jungtinė Karalystė nusprendė pasitraukti iš Europos Sąjungos. Šis beprecedentis sprendimas turės įtakos Europos Sąjungos ekonomikai ir politikai. Europos Parlamentas išsakė savo nuomonę neeilinėje sesijoje Briuselyje birželio 28 d.

EP diskusijos apie JK referendumo rezultatus santrauka
 
 
  „Kvietimas draugauti“ projekto naujienos
 
Projektas „Kvietimas draugauti“, kurio metu Lietuvos gyventojai turi galimybę geriau pažinti mūsų šalyje gyvenančius užsieniečius, užsiimti bendromis veiklomis ir sužinoti daugiau apie kitų šalių kultūrą ir tradicijas tiesiogiai, perėjo į kitą etapą. Iš visų užsiregistravusiųjų dalyvauti buvo atrinkti 12 Lietuvos gyventojų. Jau netrukus skelbsime filmukus bei dalyvių įspūdžius apie susitikimus ir atradimus. Informacijos ir filmukų ieškokite Facebook tinkle - projekto arba mūsų FB puslapyje.

Vėliausia informacija apie projektą
 
 
  ES institucijos ieško lietuvių kalbos vertėjų
 
Europos personalo atrankos tarnyba (EPSO) paskelbė Europos Sąjungos institucijų vertėjų raštu konkursą. Registracija į konkursą vyksta internetu iki liepos 12 d. 12.00 val. Briuselio laiku. Kandidatai privalo turėti universiteto diplomą (nebūtinai filologijos ar vertimo), puikiai mokėti lietuvių kalbą ir labai gerai mokėti dar dvi ES oficialiąsias kalbas (viena iš jų turi būti anglų, prancūzų arba vokiečių).

Informacija apie konkursą
 
 
  „The European Parliament“ – naujas leidimas
 
Liepos 13 diena pasirodys jau devintasis „The European Parliament“ knygos leidimas. Tai išsamiausias akademinio pobūdžio leidinys apie Europos Parlamentą, jo struktūrą, istoriją, galias ir įtaką Europos Sąjungoje. Knyga turėtų atsirasti Europos informacijos centro bibliotekoje rudenį. Kol kas ten rasite ankstesnį – 8-ąjį – leidimą.

Plačiau apie Europos informacijos centrą ir jo paslaugas
Įsigyti knygą galima čia nuo liepos 13 d.
 
  Slovakija perima pirmininkavimą Europos Vadovų Tarybai
 
Nuo liepos 1 d. Slovakija perima Europos Vadovų Tarybos vairą iš Nyderlandų. Slovakijos užsibrėžtas prioritetines temas (plėtra, migracija, energetikos sąjunga, ekonomikos augimas bei bendra skaitmeninė erdvė) papildys ir Brexit klausimas bei, galimai, derybų dėl JK išstojimo iš ES pradžia.

Slovakijos pirmininkavimo puslapis
Forumo diskusijų vaizdo įrašai
 
  Europos Sąjungos maudyklų vandens kokybė
 
Kokia vasara be maudynių? Vandens kokybė ES yra gera, rodo stebėsenos duomenys. Net 96 proc. stebimų ES maudyklų atitiko būtiniausius vandens kokybės reikalavimus, daugiau nei 84 proc. – griežtesnius puikios kokybės reikalavimus. Lietuvoje vandens kokybė buvo įvertinta 112 maudyklų ir nustatyta, kad gera ar puiki vandens kokybė yra 94 proc. maudyklų.

Interaktyvus stebimų maudyklų ir jų vandens kokybės žemėlapis


-------------------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2016/05

Paskutinis pavasario mėnuo džiugina saulėtais orais ir alsuoja artėjančia vasara. Gegužė mūsų biurui buvo ypač darbingas mėnuo. Apie jau įvykusius projektus ir planus birželiui – šiame naujienlaiškyje.

  „Kvietimas draugauti“ – projektas, skirtas pažinti kitas kultūras
 
Praėjusią savaitę prasidėjo registracija dalyvavimui projekte „Kvietimas draugauti“. Jo metu Lietuvos gyventojai turės galimybę artimiau pažinti mūsų šalyje gyvenančius užsieniečius, jų kultūrą, papročius ir pomėgius, taip pat patys pažindins su savo mėgstamomis veiklomis. Projekte „Kvietimas draugauti“ dalyvauja dėl įvairių priežasčių į Lietuvą gyventi atvykę žmonės. Ukrainiečių Tatjanos ir Aleksandro šeima buvo priversta palikti gimtąjį Mariupolį po karinių veiksmų pradžios. Fabianas iš Ekvadoro – „meilės imigrantas“, šiandien studijuojantis ir dirbantis Vilniuje, siejantis savo ateitį su Lietuva. Vietnamietė Van, kaip ir Medianas iš Sirijos bei Asadas iš Pakistano, į Lietuvą atvyko studijuoti. Tadžikas Ilhomjonas su žmona ir dukra turėjo palikti gimtinę dėl politinės situacijos. Registruotis projektui galima iki gegužės 31 d.

Informacija apie projektą
Registracijos forma
 
  Kurkite video ir važiuokite į Strasbūrą!
 
Norėtumėte vienai dienai tapti reporteriu ir informuoti skaitytojus apie Europos Parlamento sesiją? Iki birželio 9 d. turite galimybę varžytis dėl kelionės į liepos mėnesio sesiją Strasbūre. Kaip? Sukurkite iki 30 sekundžių video siužetą, kuriame paaškinkite, kodėl pasirinkti turi būtent jus, paskelbkite filmuką konkurso Facebok puslapyje ir laukite rezultatų :) Linkime sėkmės!

Konkurso puslapis
 
 
  Europos jaunimas jaučiasi atskirtas - Eurobarometro tyrimas
 
Daugiau nei pusė 16–30 metų europiečių jaučiasi atskirti nuo ekonominio ir socialinio gyvenimo dėl kilusios ekonominės krizės, tačiau nedaug jų pasiryžtų dėl šios priežasties išvykti į kitą šalį. Tokius tyrimo rezultatus paskelbė Europos Parlamentas gegužės 13 d. Nepaisant atskirties jausmo, jaunieji europiečiai mano, kad yra svarbu žinoti, kaip veikia ES ir jos institucijos.

Tyrimo rezultatų apžvalga
 
 
  Baigėsi Europos jaunimo forumas EYE2016
 
Gegužės 20–21 d. Europos Parlamente Strasbūre vyko Europos jaunimo sambūris „EYE 2016“ (anglų k. „European Youth Event“), kuriame daugiau nei 7,5 tūkst. jaunuolių kartu su Europos politikais ir įvairių sričių ekspertais diskutavo apie europines problemas, siūlydami naujoviškus būdus joms spręsti. Lietuvai forume atstovavo keturios grupės jaunuolių – iš Lietuvos Eurodesk biuro, „Žinau, ką renku“ projekto, Jaunimo Europos komandos atstovai ir kiti. Dviejų dienų renginyje netrūko diskusijų įvairiomis temomis – nuo klimato kaitos iki jaunimo užimtumo ir religinio ekstremizmo. 16–30 metų europiečiai iš 39 Europos šalių taip pat galėjo dalyvauti festivalyje „Yo!Festival“, koncertuose ir gatvės festivaliuose.

Daugiau informacijos apie forumą
Forumo diskusijų vaizdo įrašai
 
  Europos dienos šventės akimirkos
 
Gegužės 6–8 dienomis Vilniuje šventėme Europos dieną – dieną, kuri prieš 66 metus davė pradžią Europos integracijos procesui ir dabartinei Europos Sąjungai. Visą savaitgalį V. Kudirkos aikštėje buvo galima nusifotografuoti prie šventinės instaliacijos, užkąsti Gedimino prospekte vykusioje restoranų mugėje, pasiklausyti koncertų ir smagiai praleisti laiką (juolab oras buvo labai puikus ) Restoranų maistas suvalgytas, instaliacijos raidės ilsisi sandėlyje iki kitų metų, o nuotraukas iš Europos dienos šventės rasite mūsų Facebook puslapyje:

 
 
  Regioninis diskusijų forumas Alytuje „Ar žinote, ką valgote?“
 
Gegužės 19–20 dienomis lankėmės Alytuje, kur surengėme kelias diskusijas apie maisto saugos ir kokybės standartus Europos Sąjungoje bei jų įgyvendinimą mūsų šalyje. Pradėjome forumą nuo apsilankymo Jotvingių gimnazijoje ir paskaitos bei žaidimo su jos gimnazistais. Vėliau atviroje paskaitoje, kurioje dalyvavo Lietuvoje vartotojų instituto prezidentė Zita Čeponytė, kalbėjome apie maistą, jo kokybę, pagrindinius vartotojų apsaugos principus bei vartotojų keliamas problemas, susijusias su maisto prekių ženklinimu. Penktadienį laukė diskusija su Alytaus regiono verslininkais, kuriame dalyvavo EP narys Bronis Ropė, Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto patarėja Aušra Išarienė ir Zita Čeponytė. O penktadienio vakarą bendravome su visais Alytaus šventėje „Užsuk Alytų“: viena akim stebėdami lankų sukimo rekordo siekimą rengėme viktorinas, bendravome su lankytojais, dalinome prizus ir dėliojome ES žemėlapį. Panašus renginių ciklas, skirtas maisto saugos temai, bus surengtas Utenoje rugsėjo pradžioje. Jei turite idėjų ar norėtumėte dalyvauti, sekite žinias arba susisiekite su mumis.

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2016/04

Pavasaris jau įpusėjo, velykiniai kiaušiniai išmarginti ir suvalgyti, po truputį artėja mūsų profesinė pavasario šventė – Europos diena. Apie ją ir apie kitus projektus skaitykite šiame naujienlaiškyje.

  Europos dienos šventė Vilniuje – gegužės 6–8 d.
 
Gegužės 9 dieną minima Europos diena – šią dieną prieš 66 metus Prancūzijos užsienio reikalų ministras Roberas Šumanas perskaitė žymiąją deklaraciją, kuri davė pradžia Europos vienijimosi ir integracijos procesams. Šiais metas Europos dieną švęsime Vilniuje gegužės 6–8 dienomis. Kaip įprasta, veiksmas vyks Gedimino prospekte ir V. Kudirkos aikštėje, kur bus galima nusifotografuoti prie įspūdingos instaliacijos, pasistiprinti restoranų mugėje ir paklausyti geros muzikos koncertuose. Susitikime šventėje!

Daugiau informacijos apie šventę Vilniuje (ir ne tik) rasite čia
 
  Registracija stažuotėms Europos Parlamente jau prasidėjo
 
Turite universitetinį ar jam prilygstantį išsilavinimą ir norite atlikti praktiką, kuri gali tapti karjeros tramplinu? Iki gegužės 15 dienos galite teikti paraiškas spalio 1 dieną prasidėsiančioms mokamoms stažuotėms Europos Parlamente. Šių stažuočių tikslas – papildyti studijų metu įgytas žinias bei susipažinti su ES ir Europos Parlamento veikla. Stažuotės gali būti bendros, žurnalistinės ar „Sacharovo premijos“ pakraipos, priklausomai nuo jūsų išsilavinimo ir interesų srities.

Visa informacija apie stažuotes ir nuoroda į registracijos formą paskelbta EP svetainėje
 
  Kūrybinės industrijos skaitmeninėje rinkoje – diskusijos apžvalga
 
2016 m. balandžio 8 d. Europos namuose vyko diskusija „Kūrybinės industrijos Europos Sąjungos skaitmeninėje rinkoje“, skirta autorių teisių apsaugai skaitmeninėje rinkoje. Diskusijoje dalyvavo Europos Komisijos, Lietuvos kultūros ministerijos, Lietuvos antipiratinės veiklos asociacijos atstovai, teisininkai ir menininkai. Diskusijoje buvo aptartas šiuo metu ruošiamas kūrybinių industrijų veiklos reguliavimo paketas: tarpvalstybinio turinio perkeliamumo reglamento projektas ir autorių teisių apsaugos modernizavimo planai 2016 metams.

Išsami diskusijos apžvalga ir prezentacijos
 
  Tyrimas apie nacionalinį ir europietišką identitetą
 
Domitės, kaip lietuviai ir europiečiai suvokia savo tapatybę? Kiek tarp 2007–2015 metų atsirado gyventojų, kurie jaučiasi labiau Europos piliečiais? Tuomet šis tyrimas yra kaip tik jums. Tyrimo rezultatai rodo, kad ir Europos, ir Lietuvos mastu europietiška tapatybė pirmiausia suprantama kaip pritarimas demokratijos ir laisvės vertybėms bei vieninga valiuta. Dauguma apklaustųjų mano, kad sustiprinti europietišką tapatybę ir buvimą Europos piliečiais, galėtų bendra Europos socialinės apsaugos, sveikatos, švietimo ir pensijų sistema.

Tyrimo rezultatai
 
  Jaunimo forumas EYE2016 – sekite naujienas internete
 
Pasirengimas Europos jaunimo forumui EYE2016 įsibėgėja. Specialiai sukurtame tinklalapyje https://event.crowdcompass.com/eye2016 galite susipažinti su renginio, vyksiančio 2016 m. gegužės 20-21 dienomis Strasbūre, programa. Kai kuriuos pristatymus ir diskusijas bus galima sekti tiesiogiai, apie kitus programos elementus bus galima sužinoti plačiau pasibaigus renginiui. Iš Lietuvos EYE2016 dalyvaus 5 jaunimo grupės, tarp kurių ir Euroscola laimėtoja – Skuodo rajono Ylakių gimnazija. Tikimės, kad jie aktyviai prisidės prie renginio programos.

 
 
  Euroscola ir kiti projektai mokykloms – rudenį
 
Jau žinome Euroscola dienų datas, kuriomis į Strasbūrą bus kviečiami Lietuvos atstovai: 2016 m. spalio 28 d., lapkričio 10 ir 25 d., gruodžio 16 d. Konkursai bus paskelbti rugsėjo mėnesį.

Pradėjome darbus, susijusius su „Mokyklų – EP ambasadorių“ projektu. Tokius pat projektus vykdys ir kiti EP Informacijos biurai visose ES valstybėse. Projekto tikslas – padėti mokytojams įtraukti į ugdymo programas šiuolaikiškai ir interaktyviai pateikiamą informaciją apie ES, jos veikimą, institucijas, sprendimų poveikį kasdieniam gyvenimui. Tikimės, kad iki spalio turėsime parengę projektinių pamokų temas ir planus bei galėsime pakviesti mokyklas prisijungti prie projekto.

------------------------------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2016/02

Paskutinį kalendorinės žiemos mėnesį baigsime mums itin svarbiu projektu – dalyvausime Vilniaus knygų mugėje. Žinoma, vasaris yra kupinas ir kitų ne mažiau įdomių veiklų, tad kviečiame domėtis bei prisijungti!

  Laukiame Jūsų Vilniaus knygų mugėje
 
Vasario 25–28 dienomis mūsų biuras dirbs Vilniaus knygų mugėje. Šių metų stendo tema – „Ką sprendžia Europos Parlamentas?“. Interaktyviai ir smagiai supažindinsime su Europos Parlamento galiomis bei piliečių galimybėmis daryti įtaką Europos Sąjungos sprendimams. Stende lankytojų lauks ne tik pokalbiai, leidiniai ir viktorinos, bet ir susitikimai su Europos Parlamento nariais bei Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) atstovais.

Europarlamentarų apsilankymo stende ir EIGE valandėlių grafiką rasite:
 
 
  Metinė konferencija „Pabėgėlių krizė: problemos ir galimybės Europoje ir Lietuvoje“
 
2016 m. vasario 12 d. Vilniuje kartu su EK atstovybe Lietuvoje surengėme tarptautinę konferenciją „Pabėgėlių krizė: problemos ir galimybės Europoje ir Lietuvoje", kurioje buvo pristatyti Europos Parlamento požiūris į susidariusią situaciją, Jungtinių Tautų komentarai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Švedijos ir Lietuvos savivaldybių atstovų nuomonės ir patirtys.

Konferencijos įrašus ir pranešimus rasite čia
Konferencijos apžvalga Akademinio politologų klubo tinklapyje
 
  Nuotraukų paroda „Moterys pabėgėlės ir prieglobsčio prašytojos“
 
Šių metų Tarptautinė Moters diena skirta moterų pabėgėlių ir prieglobsčio prašytojų problematikai. 2016-ųjų sausį daugiau nei 55 % atvykstančiųjų į Europą buvo moterys ir vaikai, kai 2015-ųjų birželį jie sudarė tik 27 %. Moterys ir vaikai yra viena pažeidžiamiausių grupių, susiduriančių su diskriminacija ir žmogaus teisių pažeidimais. Moterys ir mergaitės, bėgančios nuo konfliktų ir karo, dažnai patiria smurtą tiek savo kilmės šalyse, tiek kelionėje į priimančiąją valstybę, tiek ir jau pasiekusios Europą. Šiai temai bus skirta kovo mėnesį Europos namuose vyksianti nuotraukų paroda, kurios - žymi foto žurnalistė Marie Dorigny. Ji įamžino pagrindinius varginančios kelionės etapus, kuriuos išgyvena moterys pabėgėlės Europoje: atvykimą valtimi į Graikiją, kelionę traukiniu bei galutinį atvykimą bei prieglobsčio prašymų tvarkymą Vokietijoje. Parodą bus galima apžiūrėti nuo kovo 7 d. kasdien 13:00-14:30 val. (kitu laiku - tik iš anksto susitarus).

 
 
  EYE2016 – nuotraukų konkursas
 
Europos jaunimo forumas EYE2016 jau ne už kalnų. Norintys tapti oficialiais forumo fotografais dar turi paskutinę galimybę dalyvauti #EYEamHere nuotraukų konkurse. Visas sąlygas rasite spustelėję nuorodą, o nuotraukas konkursui pateikti reikia iki vasario 29 d. Paskubėkite!

Konkurso #EYEamHere sąlygos
 
 
  Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijos konkursas
 
Baigėsi pretendentų į Europos Karolio Didžiojo jaunimo premiją paraiškų teikimo terminas. Visoje Europoje konkursui pateikta daugiau nei 320 paraiškų, iš kurių 8 – iš Lietuvos. Vertinimas vyks kovo mėnesį. Kovo viduryje paaiškės nacionalinis laimėtojas, kuris varžysis su geriausiais projektais iš kitų ES šalių. Trys laimėtojai bus apdovanoti gegužės mėnesį Achene.

Plačiau apie premiją sužinosite čia

-------------------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2015/11

Iki Kalėdų liko mažiau nei mėnuo ir mintys jau pradeda suktis apie šventinius vakarus su šeima ir draugais, išpuoštą eglutę ir, žinoma, dovanas :) Skubame pasidalinti planais gruodžiui ir paskutinių šių metų projektų atgarsiais bei linkime smagaus prieššventinio laikotarpio!

  Seminaras mokytojams: 'ES temų dėstymas mokykloje: būtina, naudinga, įdomu?'
 
Gruodžio 11 dieną Vilniuje organizuojame seminarą "ES temų dėstymas mokykloje: būtina, naudinga, įdomu?", skirtą mokytojams, dėstantiems su ES istorija, geografija, politika susijusius dalykus. Norėsime išgirsti mokytojų poreikius dėstant ES temas, pristatyti savo ir Europos Parlamento siūlomas iniciatyvas bei įrankius, aptarti bendradarbiavimo galimybes. Pirmenybę teiksime istorijos, geografijos ir pilietinio ugdymo mokytojams ekspertams ir metodininkams, bet esant laisvoms vietoms ir dideliam norui, priimsime ir kitus ;) Registruotis kviečiame iki gruodžio 4 d. Visais klausimais dėl seminaro prašome kreiptis į Nataliją Bružienę tel. 8 5 2120766 arba natalija.bruziene@europarl.europa.eu.

Daugiau informacijos ir registracijos anketą rasite čia
 
 
  Kviečiame į diskusiją apie oro taršos mažinimo strategiją
 
Gruodžio 4 d. Vilniuje rengiame seminarą-diskusiją „Oro taršos mažinimo strategija. Europos Parlamento pozicija“. Diskusija skirta plačiau pažvelgti į oro taršos reguliavimo priemonių diegimą Lietuvoje, oro taršos mažinimo galimybes ir kylančius iššūkius. Šį kartą didžiausią dėmesį skirsime vidutinio dydžio šiluminių katilinių skleidžiamos oro taršos problematikai. Turėsite galimybę užduoti klausimus ar pasiūlyti sprendimus tiek Europos Parlamento nariams, tiek atsakingų Lietuvos Respublikos institucijų atstovams. Norinčius dalyvauti kviečiame registruotis el. paštu epvilnius@europarl.europa.eu iki gruodžio 2 d. 18 val.

Plačiau apie diskusiją
 
 
  Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija laukia paraiškų
 
Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija siekiama ugdyti jaunimo sąmoningumą Europos klausimais ir skatinti dalyvavimą Europos integracijos projektuose. Jau paskelbtas konkursas teikti paraiškas šiai premijai gauti. Jei vykdote ar neseniai vykdėte projektą, skirtą jaunimui ir susijusį su ES vertybių temomis, susipažinkite su sąlygomis ir dalyvaukite! Pareiškėjai turėtų būti 16–30 metų vienos iš 28 Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai ar gyventojai. Konkursui galima teikti projektus, kurie prasidėjo ir šiuo metu vyksta, arba jau įgyvendintus projektus, kurių įgyvendinimas baigėsi po 2015 m. sausio 25 d. Visa informacija nuorodoje žemiau.

Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijos tinklalapis
 
 
  Į jaunimo forumą EYE2016 pakviestos trys grupės iš Lietuvos
 
2016 m. gegužės 20–21 dienomis Strasbūre vyks antrasis Europos jaunimo forumas EYE2016 (European Youth Forum 2016), kurį organizuoja Europos Parlamentas. Praėjusią savaitę paaiškėjo, kas iš Lietuvos dalyvaus forume ir gaus subsidiją kelionei bei pragyvenimui. Sveikiname laimėtojus: jungtinę "Žinau ką renku" ir Mokomojo Europos Parlamento grupę, "Žinau viską" jaunuosius žurnalistus ir Jaunimo Europos komandos atstovus.

O jei rastumėte kitų būdų nuvykti į Strasbūrą tomis dienomis, laisvai galite prisijungti prie EYE2016 ir jo veiklų. Svarbu: užsiregistruokite iki šių metų pabaigos.EYE2016 puslapis ir registracija
 
  Seminaras moksleiviams - ką sužinojome?
 
Lapkričio 13 d. Vilniuje įvyko seminaras moksleiviams, kurio metu klausėme, ką moksleiviai norėtų žinoti apie Europos Sąjungą, kokios temos atrodo įdomiausios ir naudingiausios, kaip apie jas reikėtų kalbėti. Surinkome labai daug nuomonių ir idėjų, kurias tikrai pritaikysime savo darbe kitais metais. Dėkojame Lietuvos moksleivių sąjungai, kuri padėjo organizuojant seminarą, Švietimo ir mainų paramos fondo atstovui Ignui Bautrėnui bei YFU Lietuva vadovui Aivarui Markevičiui už įdomius pranešimus apie profesijos pasirinkimą, projektus mokykloms bei galimybę išvykti mainams į kitą šalį. O didžiausias ačiū – visiems dalyvavusiems moksleiviams!

Pagrindinės moksleivių seminaro idėjos ir įžvalgos
 
 
  LUX kino apdovanojimas atiteko filmui 'Mustangės'
 
Turkijos režisierės Deniz Gamze Ergüven kartu su Prancūzijos, Vokietijos ir Kataro prodiuseriais sukurtas filmas „Mustangės“ šiemet laimėjo Europos Parlamento įsteigtą LUX kino apdovanojimą. Filme pasakojama apie konservatyvioje Turkijos visuomenėje gyvenančių jaunų merginų siekį būti laisvoms. Trečiadienį Strasbūre surengtoje iškilmingoje ceremonijoje apdovanojimą režisieriui įteikė EP pirmininkas Martin Schulz. O kino mėgėjus kviečiame balsuoti dėl jiems labiausiai patikusio šių metų nominanto. Daugiausia žiūrovų simpatijų pelnęs filmas paaiškės kitą vasarą.

Balsuoti dėl vieno iš trijų filmų galite čia
Plačiau apie LUX kino apdovanojimą

------------------------------------------------------------------------

Naujienlaiškis Nr. 2015/08

Vasara baigiasi... Ne už kalnų rugsėjo 1 d., naujieji mokslo metai, naujos žinios ir naujos veiklos. Mūsų biuras taip pat grįžta į darbą po vasaros pertraukos. Šiame naujienlaiškyje pristatysime kelias Euroscola naujienas, pagrindinius mūsų rudens projektus ir pakviesime stažuotis :)

  Euroscola konkursai – pasiruoškite!
 
Pirmasis kvietimas registruotis Euroscola konkursui bus paskelbtas jau rugsėjo pradžioje. Kaip visada, konkursą laimėjusios mokyklos siųs į Strasbūrą 24 moksleivių ir 2 mokytojų delegacijas. Viena iš atrinktų komandų bus pakviesta į specialų renginį jaunimui EYE2016, kuris vyks 2016 m. gegužės 21–22 d. Sekite mūsų naujienas ir nepražiopsokite registracijos terminų.

 
 
  Euroscola taisyklių pakeitimas
 
Pastaruosius dvejus metus Euroscola finalai vyko Vilniuje, o visos užduotys (išskyrus prisistatymą) buvo atliekamos raštu. Kai kuriems dalyviams pageidaujant, o ir mums patiems pasiilgus gyvo bendravimo su dalyviais ir diskusijų, kiek keičiame Euroscola taisykles:
1. Finalai vyks ne tik Vilniuje – kelsimės į regionus, o mokyklas ir gimnazijas pasistengsime padalinti į finalus atsižvelgę į geografinį pasiskirstymą.
2. Finaluose dalyvaus mažiau komandų (nuo 4 iki 6).
3. Vieno finalo metu paaiškės vienas laimėtojas.
4. Finalo viktorina vyks žodžiu.

Atnaujintos Euroscola taisyklės
 
  Euromedscola – panašu į Euroscolą, bet ne visai ;)
 
Antras konkursas, kurį skelbsime rudens pradžioje – Euromedscola, skirtas ES ir Viduržemio jūros regiono asamblėjos (EUROMED) darbui. Konkurso tikslas – atrinkti vieną mokyklą, kurios atstovai (5 moksleiviai ir vienas mokytojas) dalyvaus Euromedscola renginyje Strasbūre 2015 m. lapkričio 21–23 dienomis. Konkursas bus paskelbtas rugsėjo pabaigoje. Prašysime parodyti žinias ir kūrybiškumą ;) Sekite naujienas!

 
 
  Europos Parlamentas ieško stažuotojų
 
Iki spalio vidurio galima registruotis Šumano stipendijos stažuotėms Europos Parlamente. Šios stažuotės skirtos jau turintiems aukštąjį išsilavinimą ir trunka 5 mėnesius (nuo kovo iki liepos). Jei jau turite diplomą ir norite išbandyti savo jėgas, kviečiame registruotis!

Informacija apie stažuotes Europos Parlamente ir registracijos formos
 
 

Rudens planai – nuo konferencijų iki kino seansų

  Įsijunkite į Switch!
 
Spalio mėnesį Vilniuje vyks forumas "Switch!", prie kurio organizavimo prisidedame ir mes. Forumas bus skirtas skaitmeninės darbotvarkės temoms. Jame įvairiose veiklose galės dalyvauti moksleiviai, valstybės tarnautojai, verslininkai ir tie, kas tik nori pradėti savo verslą. Amazon, Rovio ir Microsoft atstovai, Europos Parlamento nariai ir kiti expertai dalinsis savo įžvalgomis ir patirtimi ir skatins dalyvius būti aktyviais ir pasinaudoti gauta patirtimi ir žiniomis savo gyvenime. Registruokitės ir dalyvaukite: www.switchit.lt.

Switch tinklalapis
 
 
  Nemokami LUX kino seansai
 
Spalio pabaigoje (arba lapkričio pradžioje) kviesime į nemokamus kino seansus Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kur rodysime LUX kino apdovanojimui nominuotus filmus: „Mustangas“, „Mediterranea“ ir „Pamoka“. Informaciją apie seansų vietas ir laikus skelbsime savo tinklalapyje ir Facebook tinkle, o kol kas galite sužinoti daugiau apie LUX kino apdovanojimą.

LUX kino apdovanojimo tinklalapis
 
 
  Svarbiausi EP svarstomi klausimai - kaip dalyvauti?
 
Visą rudenį organizuosime debatus interesų grupėms, verslui ir Lietuvos ministerijoms apie žiedinę ekonomiką ir atliekų tvarkymą, energetikos sąjungą, ES ir Rytų Europos partnerystę bei bendrą skaitmeninę rinką ir vartotojų teises. Renginių datos ir temos bus skelbiamos mūsų tinklalapyje.

Apsilankykite mūsų tinklalapyje

Naujienlaiškis Nr. 2015/06

Trečdalis vasaros jau praėjo, dienos trumpyn, bet tik dabar sulaukėme vasariškų orų ;) Pasimėgaukite saule, maudynėmis, šviežutėliais vaisiais ir daržovėmis, iškylomis su gerais draugais ir šeima, o laisvu nuo poilsio laiku padirbėkite iš peties. Šiame naujienlaiškyje skaitykite, ką mes nuveikėme birželį (tik apie paparčio žiedo paieškas nerašome, nes labai daug vietos užimtų :))

Ar ES skaitmeninė rinka pažabos piratus?

Birželio 1 d. Vilniuje surengėme atvirą diskusiją apie bendros skaitmeninės rinkos kūrimą Europos Sąjungoje. Šis projektas yra vienas didžiausių ES prioritetų ir pagal galimą poveikį lyginamas su Šengeno erdvės sukūrimu, kadangi jis gali paskatinti naujų verslų atsiradimą, sukurti tūkstančius darbo vietų, taip pat geriau saugoti intelektinę nuosavybę bei autorių teises. Diskutavome apie skaitmeninės darbotvarkės kūrimo bei autorių teisių apsaugos iššūkius ir pasiekimus.

Diskusijos apie skaitmeninę rinką apžvalga Žaliųjų frakcijos vizitas į Vilnių

Birželio 15 d. kartu su EP nario Bronio Ropės biuru surengėme atvirą diskusiją su viena iš Europos Parlamento Žaliųjų/ELA politinės frakcijos pirmininkių Rebecca Harms ir kitais šios frakcijos nariais. Buvo kalbama apie įvairias Europos politikos aktualijas: konfliktą Ukrainoje ir santykius su Rusija, žaliąjį verslą ir politiką kaip atsaką emigracijai bei būtinybę piliečiams aktyviai dalyvauti formuojant ES politiką.

Rebecca Harms: interview LRT.LTRebecca Harms apie skalūnų dujas (lrytas.lt)15min.lt straipsnis apie santykius su Rusija ir energetikos saugumą Europos piliečių apdovanojimą pelnė Lietuvos neįgaliųjų forumas

Kasmet Europos Parlamentas apdovanoja ES šalių organizacijas ir pavienius asmenis už nuopelnus siekiant geresnio abipusio supratimo tarp ES šalių ir gyventojų, plėtojant glaudesnį jų bendradarbiavimą ir skleidžiant ES pagrindinių teisių chartijoje įtvirtintas vertybes. Pretendentus siūlo europarlamentarai. Šiais metais tarp Europos piliečio apdovanojimo laureatų – Lietuvos neįgaliųjų forumas. Sveikiname!

Daugiau informacijos apie Europos piliečių apdovanojimą Už savaitės paaiškės 10 pretendentų gauti LUX kino apdovanojimą

Liepos 5 d. Karlovy Vary kino festivalio metu paaiškės dešimt europietiškų filmų, kurie varžysis dėl Europos Parlamento skiriamo LUX kino apdovanojimo. Iš jų Venecijos festivalio metu bus atrinkti trys finalininkai, kuriuos vėliau pamatys žiūrovai visoje Europos Sąjungoje, tame tarpe ir Lietuvoje. Šių metų LUX kino apdovanojimo laimėtojas paaiškės lapkritį.

Viskas apie LUX kino apdovanojimą (anglų kalba) Europos Parlamente – nauja frakcija

Birželio 15 d. Europos Parlamente buvo suformuota nauja frakcija „Tautų ir laisvės Europa“, kuriai priklauso 36 europarlamentarai. Frakcijos pirmininkė – Prancūzijos politikė Marine Le Pen. Šiuo metu Europos Parlamente yra 8 frakcijos.

Parsisiųskite lentelę su dabartiniu politinių jėgų pasiskirstymu Europos Parlamente Prisijunk prie vasaros žaidimo Facebook

Vasara – poilsio ir atostogų metas, bet smegenis pamankštinti vis dėlto reikia :) Būtent todėl kviečiame dalyvauti mūsų penktadienio klausimo žaidime Facebook tinkle: atsakykite į penktadienio klausimą ir varžykitės dėl smagių vasariškų prizų.

Mūsų biuro Facebook puslapis

Naujienlaiškis Nr. 2015/05

Gegužės mėnesį pagaliau pakvipo pavasariu :) Šį mėnesį atšventėme Europos dieną (ir džiaugėmės fantastiškais orais), paskelbėme filmuką apie Europos vystomojo bendradarbiavimo metus ir surengėme diskusiją apie ES Rytų partnerystę. Apie šiuos projektus ir artimiausius mūsų biuro įvykius - mūsų naujienlaiškyje.

Europos dienos šventė Vilniuje

 
 

Gegužės mėnesį pasitikome su smagia ir mums labai svarbia Europos diena. Atvykę į Vinco Kudirkos aikštę žmonės galėjo pasivaikščioti po Europos Sąjungą, susipažinti su šalimis, jų vėliavomis ir atstumais. Išalkusius ir ne tik po Gedimino prospektą už nosies vedžiojo ES šalių virtuvių kvapai. Šventę vainikavo grupių „Biplan“ ir „Skamp“ koncertas. Bet užtenka tik pasakoti, geriau pamatyti patiems. Nuotraukos iš Europos dienos - mūsų Facebook puslapyje: http://epfacebook.eu/hXJB

 

„Politikai ir politologai: jei ES būtų vieningesnė Rytų Europoje, pasiektume daugiau“

Artėjant aukščiausio lygio Rytų partnerystės susitikimui Rygoje, Lietuvoje buvo daug diskutuota apie šios bendradarbiavimo programos rezultatus. Todėl kartu su KTU Europos institutu ir Vytauto Didžiojo universitetu surengėme diskusiją: „Europos Parlamento vaidmuo ES Rytų partnerystės politikoje“. Kviečiame susipažinti su Europos Parlamento narių, politologų ir diplomatų nuomonėmis apie ES Rytų partnerystės klausimą:

Diskusijos apžvalga

Kviečiame diskutuoti apie skaitmeninę Europos rinką ir intelektinės nuosavybės apsaugą

Birželio 1 d. kviečiame į diskusiją "Bendra skaitmeninė Europos rinka ir intelektinės nuosavybės apsauga", kurią rengsime Vilniuje. Diskusijos metu bus pristatyti Europos Parlamento pozicija skaitmeninės rinkos kūrimo klausimu bei visuomenės nuomonės tyrimas, atskleidžiantis lietuvių nuomones apie autorines teises. Dalyviai turės galimybę aptarti skaitimeninės rinkos siūlomas galimybes bei egzistuojančias problemas ir pasiūlyti savo sprendimus.

Kvietimas į diskusiją

Pristatome filmuką apie Europos vystomojo bendradarbiavimo metus

ES kartu su 28 narėmis - didžiausia vystomosios pagalbos tiekėja pasaulyje. Mes tuo didžiuojamės! Kviečiame pasižiūrėti šiltą filmuką apie šiuos metus: http://epfacebook.eu/hXMQ O daugiau informacijos apie Vystomojo bendradarbiavimo metus: https://europa.eu/eyd2015/lt

Europos Parlamento nuotraukų konkursas

Jei esate kūrybingi ir mėgstate fotografuoti, nepamirškite, kad vis dar galite laimėti kelionę į Strasbūrą! Šio mėnesio Europos Parlamento rengiamo nuotraukų konkurso tema: „Taika ir saugumas“. Visa informacija apie konkursą: http://epfacebook.eu/hXKX Praėjusių mėnesių konkurso dalyvių fotografijų galerija: http://epfacebook.eu/gtWN

------------------------------------------------------------------------------------ 

Naujienlaiškis Nr. 2015/03

Sveiki, mielieji. Pavasario mėnesiai mums būna intensyvaus darbo laikas – prasideda seminarai, Euroscola konkursai, minime Moters dieną, rengiamės Europos dienai ir kitiems dideliems metų projektams. Trumpa nuveiktų darbų apžvalga ir artėjančių renginių anonsas šiame kovo naujienlaiškyje.

KVIEČIAME DALYVAUTI

Maisto sauga ES: griežtesni reikalavimai arba lengvesnis patekimas į rinka?

Balandžio 9 d. kartu su KTU rengsime diskusiją apie svarstomus teisės aktus maisto saugos srityje: „Maisto sauga: griežtesni kokybės reikalavimai ar lengvesnis patekimas į rinką?“. Diskusijoje daugiausia dėmesio bus skiriama genetiškai modifikuotų organizmų ir naujoviškų maisto produktų problematikai (kaip tikrinti naujus augalų ekstraktus ar cheminius papildus, kaip juos registruoti ir kaip apsaugoti galutinį vartotoją nuo nepatikrintų maisto produktų). Kviečiame dalyvauti!


Mokymai jauniems žurnalistams „Kuo Europos Parlamentas įdomus žurnalistams?“

Eurodesk Lietuva ir mūsų biuras kviečia prisijungti prie „Žinau viską“ žurnalistų komandos ir dalyvauti mokymuose balandžio 17–18 dienomis „Žinau viską“ tinklo jauniesiems žurnalistams (iš pradžių registruokitės tapti tinklo nariais, o vėliau registruokitės į kursus). Mokymų metu susipažinsite su Europos Parlamento veikla, sužinosite kur gauti ir kaip patikrinti reikiamą informaciją, kaip atrinkti visuomenei aktualias temas, kuriais šaltiniais pasitikėti; kur rasti skirtingas nuomones. Dalyvių apgyvendinimo, maitinimo bei kelionės išlaidas padengs organizatoriai. Skaitykite daugiau.

KAS ĮVYKO?

Metinė konferencija „Europos Sąjunga: politiniai ir ekonominiai pokyčiai pasauliniame kontekste“

Kovo 27 d. kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje surengėme konferenciją, kurioje buvo apžvelgti pokyčiai Europos Sąjungoje prasidėjus naujam politiniam periodui po Europos Parlamento rinkimų ir Europos Komisijos paskyrimo 2014 m. Renginio metu buvo analizuojamas Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų vaidmuo sprendžiant Europai svarbius klausimus, diskutuojama apie Europos Komisijos pristatytas iniciatyvas skatinti investicijas, ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą, apžvelgiamos pasaulio ir Europos ekonomikos tendencijos bei perspektyvos.

Kokią naudą Europai turi vieninga skaitmeninė rinka?

Kovo 19 d. kartu su Kauno technologijos universiteto Europos institutu surengėme diskusiją apie vieningą ES skaitmeninę erdvę, kurios sukūrimas lyginamas su Šengeno erdvės sukūrimu. Skaitmeninė rinka gali paskatinti naujų verslų atsiradimą, sukurti tūkstančius darbo vietų ir pagerinti sąlygas teikti paslaugas internetu visoje Europos Sąjungoje. Šis projektas apima tokias sritis, kaip vartotojų teisių ir vartotojų duomenų apsauga, intelektinės nuosavybės apsauga, bendrosios paslaugų teikimo taisyklės, ir pan.

Paaiškėjo Euroscola konkurso laimėtojai

Kovo 23 d. įvyko vienintelis Euroscola finalas vidurinėm mokykloms. Nors kvietėme dalyvauti visas vidurines mokyklas (kurių Lietuvoje vis dar yra virš 100), atsiliepė tik devynios, kurios ir susirungė finale. Jų šansai patekti į Strasbūrą buvo labai dideli – 1 iš trijų J Sveikiname laimėtojus: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Vilniaus Tuskulėnų ir Kauno Kovo 11-osios vidurines mokyklas. Kitas Euroscola konkursas bus skelbiamas rudenį. Laukia ir atskira atranka į Euromedscola renginį Strasbūre lapkritį. Bet apie tai – rugsėjį ;)

Finalo akimirkos - mūsų Facebook paskyroje

Paaiškėjo Karolio Didžiojo jaunimo premijos finalistas iš Lietuvos

Europos Karolio Didžiojo jaunimo premija kasmet apdovanojami jaunimo vykdomi projektai, kuriais ugdomas tarpusavio supratimas, skatinama puoselėti bendrą Europos tapatybės jausmą, praktiškai parodoma, kaip europiečiai gyvena kartu kaip viena bendruomenė. Šiais metais Lietuvoje gavome 14 projektų. O šią savaitę paaiškėjo, kad į antrąjį etapą keliaus Vlado Polevičiaus iš „Sveikatingumo idėjos“ pateiktas projektas „Mano balsas svarbus: Europos jaunųjų piliečių iniciatyva“.


Moters diena Kaune

Kovo 19 d. kartu su Kauno moters užimtumo informacijos centru organizavome protmūšį „Visi skirtingi – visi lygūs“, skirtą Moters dienai paminėti.Nuotraukos čia.


ĮDOMU

Europos Parlamento užsakyta apklausa atskleidė, kad lietuviai pirmenybę teikia televizijai

2014 m. lapkritį ir gruodį atlikta Eurobarometro apklausa parodė, jog televizija išlieka populiariausia žiniasklaidos priemonė tiek Lietuvoje, tiek visoje ES. Lietuvoje net 90 proc. žmonių dažniausiai naujienas sužino iš televizijos (ES vidurkis – 86 proc.). 69 proc. apklaustų Lietuvos gyventojų teigė žiūrintys TV3 žinias televizoriuje, o 5 proc. – internetu. Nedaug nuo šių skaičių atsilieka LNK žinios (atitinkamai 68 ir 2 proc.). Akivaizdu, jog internetu žiūrėti televiziją Lietuvoje dar nepopuliaru.

***

Daugiau mūsų žinių: www.europarl.lt arba Facebook paskyroje

--------------------------------------------------------------------------------------- 

Naujienlaiškis Nr. 2014/11

Sveiki! Lapkritis jau į pabaigą, pakvipo sniegu, žiema ir Kalėdomis. Mūsų ateinančio mėnesio planai labai intensyvūs: LUX kino dienos Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, diskusija apie Sacharovo premiją ir kovą už demokratiją Konge, diskusijos apie Europos Parlamente rengiamus teisės aktus... ir visa tai – iki Kalėdų. Susipažinkite su mūsų planais ir prisijunkite!

Europos Parlamento teisės aktai – kaip dalyvauti teisėkūros procese?

Gruodžio mėnesį pradėsime diskusijų su organizacijomis, profsąjungomis, pramonės ir verslo bei kitomis asocijuotomis struktūromis ciklą apie Europos Sąjungos teisės aktus. Norime ne tik pristatyti Lietuvai aktualiausius teisės aktų projektus, bet ir paaiškinti, kaip interesų grupės gali dalyvauti teisėkūros procese, kaip ir kam teikti savo pasiūlymus, kaip užtikrinti savo interesų atstovavimą. Pirmoji diskusija bus skirta geresnės neįgaliųjų prieigos prie viešųjų paslaugų internete užtikrinimui (Vilniuje, numatoma data: gruodžio 3 d.). Antroji planuojama Klaipėdoje gruodžio 5 d. Joje kalbėsime apie siūlomus pakeitimus Uostų paslaugų direktyvose ir kaip tie pakeitimai gali paveikti Lietuvos uosto ir su juos susijusių verslų gyvenimus.

Daugiau informacijos apie seminarą Vilniuje gruodžio 3 d.

Kviečiame į LUX kino dienas!

Gruodžio mėnesį trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose organizuojame LUX kino dienas, kurių metu žiūrovai galės nemokamai pamatyti Europos filmus, pretenduojančius gauti Europos Parlamento teikiamą LUX kino apdovanojimą. Dėl apdovanojimo varžosi: slovėnų juosta „Klasės priešas“, prancūzų kūrėjų filmas „Merginų gauja“ ir Lenkijos kinui atstovaujanti „Ida“. Nemokami LUX kino dienų seansai vyks Vilniuje gruodžio 1–3 dienomis k/t „Pasaka“ (seansai skirti mokykloms, registruotis - edukacija@kinopasaka.lt), Klaipėdoje gruodžio 3–5 d. 17.30 val. „Forum Cinemas“ ir Kaune gruodžio 8–10 d. 18.30 val. „Forum Cinemas". O šių metų LUX kino apdovanojimo laimėtojas paaiškės gruodį.

Plačiau apie LUX kino dienas Vilniuje ir rodomus filmus

Balsuoti dėl labiausiai patikusio filmo galima čia

Plačiau apie LUX kino apdovanojimą

Sacharovo premija ir gyvenimas Konge

Šių metų Sacharovo premiją už minties laivę Europos Parlamentas skyrė Konge gyvenančiam ir dirbančiam ginekologui Denis Mukwege. Gruodžio 10 d. kviečiame visus norinčius dalyvauti diskusijoje, skirtoje šiam nuostabiam gydytojui, kuris ilgus metus teikia pagalbą moterims ir mergaitėms, tapusioms grupinio išžaginimo ir brutalios seksualinės prievartos aukomis karo metu. Diskusijoje dalyvaus belgų žurnalistas ir filmų kūrėjas p. Julien Oeuillet, parašęs knygą kartu su dr. Mukwege, pakviesta dalyvauti vienuolė Aušra, kelerius metus dirbusi Konge. Diskusija vyks anglų kalba. Registruotis į diskusiją galima el. paštu epvilnius@ep.europa.eu.

Filmukas apie Sacharovo premiją

Plačiau apie Sacharovo premiją ir jos laureatus

Lietuvos studentai, pensininkai ir įmonių vadovai – aktyvūs Europos Parlamento rinkėjai

Ką tik paskelbti Eurobarometro apklausos duomenys rodo, kad šių metų gegužę vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose daugiausia balsų atidavė ne tik pensininkai, bet ir studentiško amžiaus jaunimas bei įmonių vadovai. Net 44 proc. 18–24 m. Lietuvos jaunuolių balsavo šių metų EP rinkimuose – tai 16 proc. daugiau negu ES vidurkis. Aktyviai balsavo ir Lietuvos pensininkai (61 proc.) bei įmonių vadovai (63 proc.), viršiję ES vidurkį 10 proc.

Išsamūs duomenys apie Lietuvą ir kitas šalis

SOLVIT – pagalba ginant jūsų teises

Europos Sąjunga ir Šengeno zona kiekvienam ES piliečiui suteikia galimybę laisvai keliauti, dirbti, studijuoti ir gyventi bet kurioje kitoje ES šalyje. Tačiau kartais imigrantų džiaugsmas baigiasi tik peržengus vietos valdžios institucijų slenkstį. Net tokia paprasta procedūra, kaip vairuotojo pažymėjimo keitimas, gali virsti biurokratiniu košmaru. Jei nepavyksta pasinaudoti Jums priklausančiomis teisėmis, jei valdžios institucijų veiksmai prieštarauja ES teisės aktams, jei pažeidimas užkerta kelią laisvam prekių, asmenų, paslaugų ir kapitalo judėjimui (o tai yra vidaus rinkos pagrindas), galite kreiptis į SOLVIT.

Plačiau apie SOLVIT

DAUGIAU INFORMACIJOS

Norite žinoti, ką veikia Europos Parlamentas ir kokius klausimus svarsto šiuo metu?

Norite susisiekti su Lietuvos europarlamentarais?

------------------------------------------------------------------------------------ 

Naujienlaiškis Nr. 2014/10

Sveiki! Spalis buvo itin darbingas: vyko paskirtųjų eurokomisarų klausymai, sklandė spėlionės ir intrigos dėl naujosios Europos Komisijos sudėties, buvo paskelbtas Sacharovo premijos laimėtojas, o Europos namų sienas drebino Euroscola finalų nugalėtojų pergalės šūksniai. Šias ir kitas naujienas rasite mūsų parengtoje naujienų apžvalgoje.

Suformuota ir patvirtinta naujoji Europos Komisija

Europos Komisijos formavimas ir paskirtųjų narių klausymai buvo svarbiausia šio mėnesio tema Europos Sąjungos institucijose. Nuo rugsėjo 29 d. Europos Parlamento komitetai tikrino pasiūlytų kandidatų tinkamumą eiti EK nario pareigas: kiekvienas paskirtasis eurokomisaras turėjo raštu atsakyti į penkis Europos Parlamento klausimus, o vėliau išlaikyti 3 valandų žodinį „egzaminą“ atitinkamame EP komitete. Daugelis paskirtųjų eurokomisarų, tarp jų ir Lietuvos atstovas Vytenis Povilas Andriukaitis, sugebėjo įrodyti, kad tinka šioms pareigoms ir galės vadovauti siūlomai sričiai. Tačiau sekėsi ne visiems: slovėnė Alenka Bratušek po nesėkmingų klausymų atsiėmė savo kandidatūrą. Vietoje jos pasiūlyta Violeta Bulc klausymuose pasirodė gerai. Britas Johnathan Hill turėjo perlaikyti egzaminą. Spalio 22 d. plenarinėje sesijoje Europos Parlamentas nubalsavo už naujosios Europos Komisijos sudėtį ir taip įgaliojo ją pradėti darbus.

Plačiau apie balsavimo rezultatus

Euroscola finalai baigėsi

Spalio 16–17 d. Europos namų konferencijų salėje surengėme keturis Euroscola finalus, kuriuose dalyvavo 60 vidurinių mokyklų ir gimnazijų iš visos Lietuvos. Kiekvieno finalo metu paaiškėjo trys komandos, kurios 2014–2015 mokslo metais galės nuvykti į Strasbūrą ir atstovauti Lietuvai Euroscola renginiuose. Sveikiname laimėtojus! O jūsų dėmesiui trumpa finalų apžvalga: kas laimėjo, kas buvo sunkiausia, kas mus pralinksmino ir ko laukti ateityje.

Plačiau apie finalus, laimėtojus ir atsakymų "perliukus"

Nuotraukos iš finalų - Facebook tinkle

Sacharovo premija atiteko Denisui Mukwege

Antradienį, spalio 21 d., paaiškėjo ir šių metų Sacharovo premijos laimėtojas. Dėl jos šiais metais varžėsi Ukrainos Euromaidano judėjimas, Kongo ginekologas Denis Mukwege ir Azerbaidžano žmogaus teisių aktyvistė Leyla Yunus. Europos Parlamento sprendimu šiais metais buvo nuspręsta premiją skirti Denisui Mukwege, teikiančiam pagalbą seksualinės prievartos aukoms iš konfliktų ir karo zonų. Sacharovo premiją Europos Parlamentas skiria kiekvienais metais. Šia 50 000 eurų premija siekiama padėti žmogaus teises ir žodžio laisvę ginantiems aktyvistams įvairiose pasaulio šalyse.

Filmukas apie premijos laimėtoja ir kitus finalistus

Plačiau apie premiją ir ankstesnius laimėtojus

Tapkite EP Facebook puslapio administratoriumi

Iki spalio 26 dienos dar galite varžytis dėl teisės vienai dienai atsidurti Strasbūre ir tapti Europos Parlamento Facebook puslapio administratoriumi. Norėtumėte išbandyti savo laimę? Nufilmuokite trumpą filmuką apie tai, kodėl būtent Jūs turite būti atrinkti, ir paskelbkite jį konkurso puslapyje. Lietuvos atstovų darbų kol kas nėra, todėl linkime sėkmės!

Konkurso puslapis (Facebook tinkle)

EFDD frakcija – griuvo ir atsikūrė

Prieš pat spalio plenarinę sesiją pasklido žinia, kad viena iš Europos Parlamento frakcijų – „Europos laisvės ir tiesioginės demokratijos frakcija“ – negalės tęsti darbo. Iš jos pasitraukus Latvijos atstovei, frakcija neatitiko Europos Parlamento taisyklių (frakciją gali sudaryti mažiausiai 25 parlamentarai iš mažiausiai 7 šalių). Tačiau, spalio 21 d. frakcija buvo atkurta, kai prie jos prisijungė Lenkijos europarlamentaras Robert Jarosław Iwaskiewicz. Tad, kaip ir anksčiau, EP nariai dirba pasiskirstę į septynias frakcijas.

Vienas Parlamentas – trys būstinės

Plenarinės sesijos savaičių metu vis pasigirsta kalbos, kad „keliaujantis cirkas“ turėtų liautis keliavęs. Galima piktintis, anot kritikų, „lėšų švaistymu ir teršiama aplinka“, tačiau ar gali europarlamentarai atsisakyti dirbti Strasbūre ir rengti plenarines sesijas Briuselyje?

Sužinokite daugiau

Naujienlaiškis Nr. 2014/09

Sveiki visi gerai pailsėję, pradėję naujuosius mokslo metus ir darbus po saulėtos vasaros. Prie svarbių darbų grįžo ir Europos Parlamentas: be įprastos teisėkūros darbotvarkės, deputatų laukia kandidatų į Europos Komisijos narius klausymai, Sacharovo premijos kandidatų nominavimas ir kiti darbai. Mūsų biuro artimiausiuose planuose – Euroscola konkursas ir pasirengimas LUX kino dienoms.

Rugsėjo 8 d. Europos Parlamento užsienio reikalų komitetas balsavo už kuo skubesnį Asociacijos sutarties su Ukraina ratifikavimą. Sutartis įtvirtintų glaudesnį politinį bendradarbiavimą tarp ES ir Ukrainos, panaikintų eksporto ir importo muitus ir kitus prekybos apribojimus. Nepaisant kai kurių nuogąstavimų dėl galimos Rusijos reakcijos ar pačios sutarties poveikio Ukrainos ekonomikai ir piliečiams, sutartis bus pateikta Europos Parlamento ratifikavimui kitą savaitę vyksiančioje plenarinėje sesijoje ir, ją ratifikavus, ji įsigalios lapkričio 1 d. Be to, ketvirtadienį, rugsėjo 11 d., EP pirmininkas Martinas Šulcas lankysis Kijeve ir pasisakys didžiausiame Rytų Europos viešosios demokratijos susitikime YES (Yalta European Strategy - Jaltos Europos strategijos susitikimas).

Užsienio reikalų komitetas pritarė sutarties ratifikavimui Plačiau apie YES susitikimą Europos Komisarų kandidatūros ir portfeliai jau aiškūs

Vasaros pabaigoje paaiškėjo, kokius kandidatus į Europos Komisijos narių postus siūlo visos Europos Sąjungos valstybės narės. Lietuvos kandidatas – Vytenis Povilas Andriukaitis. Portfelių skirstymas pasibaigė šiandien: Vytenis Andriukaitis vadovaus sveikatos apsagos ir maisto saugos sričiai. Paskutinę rugsėjo savaitę Briuselyje vyks siūlomų kandidatų klausymai Europos Parlamente. Išklausęs kandidatus, įvertinęs jų profesinį ir politinį pasirengimą eiti EK narių pareigas, Europos Parlamentas turės balsuoti dėl visos Komisijos.

Kaip tvirtinama Europos Komisija (video) Siūlomi EK nariai ir atsakomybės sritys Euroscola konkursas paskelbtas – registracija iki rugsėjo 15 d.

Prasidėjus naujiesiems mokslo metams pakvietėme vidurinių mokyklų ir gimnazijų 16–18 metų moksleivius dalyvauti Euroscola konkurse. Registracija vyksta iki rugsėjo 15 d. Pirmasis finalas greičiausiai vyks spalio 6 d., o pirmieji laimėtojai pamatys Strasbūrą lapkričio pabaigoje. Registruokite savo mokyklą ir praneškite apie tai savo draugams.  

Praktinė informacija ir registracijos forma Mokomasis Europos Parlamentas kviečia pedagogus į mokymus

Aktyvūs mokytojai, dėstytojai, su vyresniųjų klasių jaunimu dirbantys asmenys kviečiami dalyvauti Mokomojo Europos Parlamento mokymuose, kurie vyks š. m. rugsėjo 17 dieną Alytuje. Mokymų tikslas – pristatyti mokytojams interaktyvų mokymo(si) metodą, kurį galima integruoti į mokymo turinį. Norintys dalyvauti, turi užsiregistruoti iki š. m. rugsėjo 14 dienos tinklalapyje http://www.mep.lt/registracija/anketa46/form.html. Čia pat rasite ir mokymų programą. Maitinimo ir kitas dalyvavimo seminare išlaidas apmoka organizatoriai. Kelionės ir nakvynės išlaidų organizatoriai neapmoka. Po mokymų kiekvienam dalyviui bus įteiktas dalyvavimą patvirtinantis pažymėjimas. Kilus klausimams, kreipkitės į projekto koordinatorę Robertą Burinskaitę el. paštu wlmailhtml:mid://00000338/!x-usc:mailto:mep@eurohouse.lt arba telefonu +370 616 26387.

Trys filmai varžosi dėl LUX kino apdovanojimo

Liepos mėnesį paaiškėjo, kurie trys filmai varžysis dėl Europos Parlamento skiriamo LUX kino apdovanojimo. Tai iš dešimties filmų sąrašo atrinkti „Klasės priešas“ („Razrednl Sovraznik“, rež. Rok Biček, Slovėnija), „Merginų gauja“ (neoficialus vertimas) („Bande de filles“, rež. Céline Sciamma, Prancūzija) ir „Ida“ (rež. Pawel Pawlikowski, Lenkija ir Danija). Gruodžio pradžioje šiuos filmus rodysime nemokamai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje (sekite mūsų žinias). Tą patį mėnesį paaiškės ir LUX kino apdovanojimo laimėtojas.

Plačiau apie filmus ir nuorodos į treilerius

Naujienlaiškis Nr. 2014/06

Europos Parlamento rinkimai, atrodo, vyko jau labai seniai :) Šiuo metu Parlamente naujai išrinkti ir perrinkti nariai formuoja politines grupes ir komitetus, renka frakcijų ir komitetų pirmininkus, derasi dėl įvairių kitų postų. Apie šių parengiamųjų darbų rezultatus sužinosite per pirmąją Europos Parlamento sesiją liepos 1 d., o kol kas trumpa naujienų apžvalga.

 Europos Parlamento rinkimų rezultatai

Kaip daugelis ir tikėjosi, per šiuos Europos Parlamento rinkimus žymiai daugiau balsų surinko radikaliai nusiteikusios politinės partijos, kurios buvo ypatingai populiarios Prancūzijoje, Olandijoje ir Didžiojoje Britanijoje. Dešinieji (Europos liaudies partija) išlaikė pirmą vietą pagal laimėtų mandatų skaičių, tačiau socialdemokratai sugebėjo sumažinti atotrūkį nuo dešiniųjų. Kaip tai paveiks Parlamento darbo efektyvumą, pamatysime jau netrukus. O visi rinkimų rezultatai – http://www.rezultatai-rinkimai2014.eu

 .Po rinkimų: kiek ir kokių bus frakcijų?

Darbas Europos Parlamente vyksta politinėse frakcijose – nuo konservatorių iki radikaliųjų kairiųjų, visi politikai turi galimybę prisijungti prie jų pažiūras geriausiai atitinkančios frakcijos. Tačiau, yra politikų, kurie lieka nepriklausomi ir dirba pavieniui. Priklausymas frakcijai turi nemažai privalumų, tačiau norint ją sudaryti reikia įvykdyti tam tikrus Europos Parlamento darbo taisyklėse nustatytus reikalavimus. Iki birželio pabaigos – prieš prasidedant steigiamajai naujojo Parlamento sesijai – taps aišku, kokios bus frakcijos, kiek narių turės ir ar atsiras Europos Parlamente naujų politinių grupių.

Plačiau apie Europos Parlamento frakcijas .Po rinkimų: debatai dėl Europos Komisijos pirmininko

Jau vyksta diskusijos dėl naujo Europos Komisijos pirmininko kandidatūros. Europos Parlamento nuomone, EK Pirmininku turi tapti Jean-Claude Juncker, kurį iškėlė balsų daugumą surinkusi Europos liaudies partijos frakcija. Nors pagal Lisabonos sutartį Europos Sąjungos valstybės narės turi atsižvelgti į Europos Parlamento rinkimų rezultatus, siūlomas kandidatas kai kurioms valstybėms nepatinka. Diskusijos tęsiasi.

Kas laukai po rinkimų? .Vasara – kelionių metas. Ko nepamiršti?

Vasaros atostogos daugumai žmonių yra kelionių metas – keliaujame pailsėti, susitikti su draugais kitose šalyse, aplankyti nematytas vietas ar gauti darbo patirties kitoje šalyje. Nepatingėkite dar kartą peržiūrėti keleivių teisių informacijos: jei vėluos traukinys, lėktuve bus pamestas Jūsų bagažas ar autobusas sulūš pakeliui į kelionės tikslą, žinosite, ar galite reikalauti kompensacijos. Be to, svarbu nepamiršti, kad ligos užklumpa netikėtai. Todėl prieš išvykdami, pasidarykite Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri suteiks Jums teisę į būtinąją pirmąją pagalbą kitose ES šalyse.

Apie Europos sveikatos draudimo kortelę Informacija apie keleivių teises Keleivių teisių infografikas (Facebook) .Apsilankykite Europos Parlamente virtualiai

Gegužės vidury Europos Parlamentas plačiai atvėrė savo duris – visi norintieji galėjo apsilankyti jo pastatuose Briuselyje, sužinoti, kaip dirba įvairios tarnybos, susipažinti su frakcijų ir komitetų veikla bei pamatyti pastatą iš vidaus. Siūlome Jums virtualų turą po Europos Parlamento pastatą.

Virtualus turas

Naujienlaiškis Nr. 2014/04

Balandžiui įpusėjus vis dažniau girdime ir skaitome apie Prezidento ir Europos Parlamento rinkimus. Šią savaitę Europos Parlamentas susirinko savo paskutinei plenarinei sesijai, po kurios prasidės tikroji rinkimų kampanija. O mes ir toliau rengiame susitikimus bei debatus Lietuvoje, skelbiame konkursus, kad jūs galėtumėte daugiau sužinoti apie Europos Parlamentą. Pristatome šio mėnesio naujienas ir linkime ramių ir gražių šv. Velykų!

Susitikime gyvai!

Artėjant Europos Parlamento rinkimams, vis dažniau apsilankysime įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvausime seminaruose ir kituose renginiuose. Balandžio mėnesį vyksime į Molėtų knygų mugę, aplankysime Telšius kartu su prof. Mindaugu Jurkynu, o gegužę susitiksime Prienuose ir Tauragėje. Prisijunkite! Renginių laikus ir vietas rasite mūsų tinklapyje.

Datos, vietos, renginiai

Europos Parlamento rinkimai - moksleiviams

Skubame pristatyti KTU Viešosios politikos ir administravimo instituto organizuojamą projektą „Moksleiviai renka Europos Parlamentą“, skirtą 9-12 klasių moksleiviams. Jau įvyko nacionalinė paskaita, kurioje buvo pristatytas Europos Parlamento darbas, jo organizavimas, rinkimai. O balandžio 28 ir 30 dienomis dalyviai kviečiami į diskusijas su europarlamentarais ir politinių partijų atstovais, kuriose bus diskutuojama apie Europos Parlamento galias, apie tai, kodėl reikia balsuoti ir kaip pasirinkti tinkamiausią kandidatą. Diskusijas bus galima stebėti ir internetu. Visa informacija http://ktu.edu/shmmf/turinys/moksleiviu-rinkimai

Debatų su europarlamentarais ir kandidatais į EP narius atgarsiai

Neseniai Kaune ir Vilniuje įvyko treji debatai su Europos Parlamento nariais ir kandidatais į Europos Parlamentą. VDU, TSPMI, MRU studentai ir dėstytojai bei visi kiti, kuriuos domina politika, galėjo dalyvauti diskusijose, užduoti savo klausimus ir išgirsti atsakymus vietoje. O klausimų būta įvairių: nuo atskirų valstybių tapatybės ir istorinės atminties išsaugojimo iki padėties Ukrainoje ir ekonominės krizės padarinių.

MRU debatų apžvalga

VDU debatų apžvalga

TSPMI debatų apžvalga

Europos diena – ne už kalnų

Gegužės 9-11 Vilniuje tradiciškai švęsime Europos dieną: V. Kudirkos aikštėje galėsite apsilankyti Europos Parlamento sprendimų labirinte ir susipažinti su europietišką gyvenimo kokybę užtikrinančiais teisės aktais. Bus pristatoma Europos sveikatos draudimo kortelė, informacija apie pensijų perkėlimą tarp Europos Sąjungos valstybių, dėliosime Europos Sąjungos žemėlapį ir varžysimės Muitinės departamento aukcione. Atsipūsti po veiklų galėsime „Europos skonio“ mugės restoranuose, kurie mus trumpam perkels į Vengriją, Graikiją, Prancūziją ir kitas ES šalis. Apsilankykite!

Europos dienos programa

Paskutinės šios kadencijos plenarinės sesijos naujienos

Paskutinėje plenarinėje sesijoje europarlamentarai pritarė žlungančių bankų gelbėjimo sistemai, pagal kurią indėlininkų santaupos nebus naudojamos bankams gelbėti, paminėjo šimtąsias Pirmojo pasaulinio karo metines, išreiškė paramą Ukrainai, apsaugojo smulkius investuotojus ir balsavo dėl ES solidarumo fondo veiklos.

Visos naujienos iš plenarinės sesijos

Naujos aplikacijos Facebook fanams

Ilgiausia balionų grandinė? Įvairūs Europos šalių patiekalai Europos Parlamento rinkimų nakčiai? Informacija apie rinkimus išmaniuosiuose telefonuose? Visą tai rasite jau netrukus Europos Parlamento Facebook puslapyje – prisijunkite, sužinokite ir balsuokite.

NAUJIENLAIŠKIS Nr. 2014/02

Vasaris jau įpusėjo, o mes sužinojome, kad tarp šv. Valentino dienos ir Europos Parlamento rinkimų - lygiai 100 dienų. Mūsų biuras rengiasi vienam didžiausių metų renginiui - Vilniaus knygų mugei. Vasarį ir kovą apsilankysime įvairiuose renginiuose Šiauliuose, Klaipėdoje, Utenoje, minėsime kovo 8-ąją, Tarptautinę moters dieną, ir toliau raginsime visus skaitytojus ir lankytojus domėtis Europos Parlamento rinkimais ir balsuoti.

KVIEČIAME Į KNYGŲ MUGĘ!

Vasario 20-23 dienomis dirbsime Knygų mugėje: mūsų stendo ieškokite tradicinėje vietoje (3 salės fojė). Ką kviesime nuveikti?  Visomis dienomis bus galima pasirašyti pažadų atviruką-priminimą sau, dėlioti dėliones ir gaminti magnetukus bei laimėti prizus viktorinose. Be to, galėsite pabendrauti su Lietuvos europarlamentarais, paklausyti įdomios diskusijos ir nusifotografuoti su Europėjumi Gudriu :)  Visą mugės laiką galėsite pabendrauti su mūsų biuro darbuotojais, sužinoti daugiau apie Europos Sąjungą, Europos Parlamento darbą ir rinkimus bei šauniai praleisti laiką.

Užduokite klausimą europarlamentarams

Knygų mugės penktadienį ir šeštadienį mūsų stende galėsite susitikti su Lietuvos europarlamentarais - L. Andrikiene, Z. Balčyčiu, V. Blinkevičiūte, J. Paleckiu, A. Saudargu ir V. Tomaševskiu. Jie pristatys savo darbą Europos Parlamente, planus ateičiai, nuveiktus darbus ir atsakys į Jūsų klausimus. Jei nevykstate į mugę, savo klausimus užduokite mūsų Facebook tinklalapyje, o mes paprašysime, kad jie į juos atsakytų. O jei būsite Knygų mugėje tuo metu, raginame nesidrovėti, prieiti ir pakalbinti - galimybė užduoti klausimą politikui pasitaiko nedažnai ;)

Kada bus galima susitikti su europarlamentarais? 

Donelaitis, "Metai", rinkimai ir pilietiškumas...

Penktadienį, vasario 21 d. 16 val. visus kviesime į diskusiją, kuri vyks Litexpo rūmų 5.1 salėje. Šioje diskusijoje - "Lietuviai rinkimuose: viežlybieji ar nenaudėliai?" - susipins Kristijono Donelaičio "Metai" ir šiuolaikinės pilietiškumo ir rinkimų sąvokos. Diskusijoje dalyvaus europarlamentaras prof. L. Donskis ir prof. dr. M. Jurkynas. Dalyvaukite gyvai, o jei negalite, klausimus užduokite Facebook puslapyje, o mes juos perduosime prelegentams.  

Diskusijos puslapis  

KONKURSAS "TAPKITE EUROPOS PARLAMENTO FOTOGRAFU" 

Mėgstate fotografuoti? Be fotoaparato neišeinate iš namų? Domitės menine ar reportažine fotografija? Šis konkursas Jums! Registruokitės ir kiekvieną mėnesį pateikite savo nuotrauką Europos Parlamento paskelbtai temai iliustruoti ir laukite rezultatų. Geriausios nuotraukos bus naudojamos Europos Parlamento tinklalapiui iliustruoti. Šio mėnesio tema (iki vasario 23 d.) - TABAKAS. Sėkmės! 

Konkurso informacija ir temos  

KOVO 6 D. SUSITIKIME ŠIAULIUOSE 

Kovo 6 d. planuojame apsilankyti Šiauliuose, kur kartu su Europe Direct informacijos centru rengsime seminarą apie Europos Parlamento rinkimus. Seminare dalyvaus VDU prof. dr. Mindaugas Jurkynas, kuris kalbės apie pilietiškumą ir (a)politiškumą. Planuojame taip pat apsilankyti su paskaita Šiaulių Universitete arba kolegijoje. Kol kas planai dar dėliojami, bet visa informacija apie renginius Šiauliuose bus paskelbta mūsų tinklalapyje ir Facebook puslapyje. Ateityje planuojame apsilankyti Utenoje, Alytuje ir Klaipėdoje.  Sekite žinias ir dalyvaukite!  

MOTERS DIENOS PROGA - KINAS KLAIPĖDOJE

Šių metų tarptautinę moters dieną Europos Parlamentas skyrė smurto prieš moteris temai, kuri - nors ir reguliariai gvildenama žiniasklaidoje - lieka aktuali daugeliui Europos ir viso pasaulio moterų. Kaip atrodo situacija Europos Sąjungos šalyse galite paskaityti čia http://eptwitter.eu/BM (anglų ir prancūzų kalbomis). O mes, bendradarbiaudami su Klaipėdos Europe Direct informacijos centru ir Kauno moterų draugija, planuojame organizuoti nemokamo kino seansus - rodysime vieną ar du lietuvių kūrėjų darbus, skirtus šiai tematikai. Preliminariai seansas planuojamas kovo 5 d. Klaipėdoje. Sekite mūsų naujienas (tinklalapį ir Facebook profilį) - apie seansų dieną, laiką ir tai, kokius filmus rodysime, pranešime jau kitą savaitę.

Paskutinis atnaujinimas: 2017-10-27 10:05:22

Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Gruodis
    2017     
 
 

 

 

 

      

          

     

 


 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.