Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 2921149
Šiandien apsilankė: 338
Dabar naršo: 140
Gyventojams Verslininkams Turistams
Pradžia > EP naujienos
Versija spausdinimui
EP naujienos

Naujienlaiškis -2018 10 01
 
 
2018–09

Orai vėsta, bet taip įsisukome į darbus, kad darosi karšta :). Praėjusį penktadienį šventėme Europos piliečio apdovanojimo įteikimą Vilniuje, šią savaitę laukia Sacharovo premijai skirti renginiai ir parodos atidarymas, startuoja Euroscola konkursai ir pradedame ruoštis LUX kino dienoms. Skaitykite toliau ir žinosite daugiau.

 
 
 
#Sacharovopremija. Diskusija apie XXI amžiaus disidentus
Spalio 5 d. 16:30–18:30 val. Europos namuose vyks diskusija „XXI amžiaus disidentai – kam jie priešinasi ir kaip kinta jų gyvenimai“, skirta Sacharovo premijai už minties laisvę. Diskusijos metu kartu su Rusijos žurnalistais, performanso meno atstovais kalbėsime apie šio amžiaus disidentų gyvenimą – kaip kiekvieno jų gyvenimą paveikė Rusijos režimas, kaip jie savo veiksmais, menu ar raštu kalba apie nesąžiningus rinkimus, dingstančius žmones. Diskusija apie žmones, kurie savo noru ar priverstinai tapo žmogaus teisių aktyvistais. Diskusijoje dalyvaus EP narys Petras Auštrevičius, nepriklausomo Rusijos laikraščio „Novaja Gazeta“ žurnalistė Jelena Milašina, performansų menininkas, žmogaus teisių aktyvistas Artiom Loskutov. Diskusiją moderuos „Freedom House“ biuro Lietuvoje vadovas Vytis Jurkonis.
Registruokitės į diskusiją iki spalio 3 d.
 
 
 
#Sacharovopremija. Fotografijų paroda „Jie gina mūsų teises“

Nuo š. m. spalio 4 d. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje veiks fotografijų paroda „Jie gina mūsų laisves“. Šis fotoprojektas – tai kelionė, atskleidžianti kasdienį dviejų moterų ir dviejų vyrų, kovojančių už žmogaus laisves Kambodžoje, Tunise, Etiopijoje bei Bosnijoje ir Hercegovinoje, gyvenimą

. Paroda skirta Sacharovo premijos už minties laisvę 30-mečiui. Parodos atidarymas spalio 4 d. 18 val.
Plačiau apie šį projektą
 
 
 
Europos piliečio apdovanojimas
Rugsėjo 30 d. Europos namų konferencijų salėje vyko Europos piliečio apdovanojimo ceremonija. Europos Parlamento apdovanojimas buvo įteiktas Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijai. 2016 m. įkurta asociacija rūpinasi keturiais Lietuvoje esančiais tarptautiniais Šv. Jokūbo piligrimų keliais, skatina jų žinomumą Europoje ir pasaulyje. Asociaciją Europos piliečio apdovanojimui pasiūlė europarlamentarė Laima Liucija Andrikienė. 
Plačiau apie ceremoniją ir apdovanojimą
 
 
 
Seminaras regionų žurnalistams
Rugsėjo 28-29 d. Birštone, bendradarbiaudami su Lietuvos žurnalistų sąjunga, surengėme seminarą regioniniams žurnalistams, kurio metu buvo pristatytos ir aptartos svarbiausios ES aktualijos. Didelio dėmesio sulaukė pristatymai apie naująjį duomenų apsaugos reglamentą, autorių teisių apsaugos taisykles, melagingas naujienas ir projektą demaskuok.lt, o taip pat apie vartotojų apsaugą ir EP rinkimus.
Mūsų biuro ryšiai su žiniasklaida
 
 
 
 
Naujos stažuočių Europos Parlamente taisyklės
Nuo šių metų pasikeitė Europos Parlamento stažuočių taisyklės. Paraiškos turi būti teikiamos į konkrečias vietas (galima pasirinkti tris),  tad jei norite stažuotis mūsų biure, ieškokite Vilniaus. Registracija prasidės lapkričio 1 d., iki tol susipažinkite su nauju stažuočių tinklalapiu ir taisyklėmis.  

Naujasis stažuočių tinklalapis

 
 
 
LUX kino dienos
Jau žinomi trys šių metų LUX kino apdovanojimo finalininkai – filmai „Druga strana svega“ („Kitoje durų pusėje“ ), „Kona fer í stríđ“ („Moterys kare“) ir „Styx“ („Stiksas“). Šiuos tris filmus galėsite pamatyti sausio mėnesį Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje per LUX kino dienas. Du iš jų pristatysime išankstiniuose seansuose, vyksiančiuose vienu metu visose ES šalyse: lapkričio 6 d. matysite „Kitoje durų pusėje“, o lapkričio 8 d. rodysime filmą „Stiksas“. 

Plačiau apie LUX kino apdovanojimą

 
 

Naujienlaiškis - 2018 09 05

 
 
2018–09

Baigėsi karšta ir ilga vasara, bet visai neliūdna, nes laukia be galo įdomus naujų darbų, mokslų ir kitokių veiklų laikas. Tarp artimiausių įvykių ir renginių – dalyvavimas diskusijos festivalyje „Būtent!“, #SOTEU debatai Europos Parlamente, Sacharovo premijai už minties laisvę skirta paroda ir Euroscola konkurso taisyklių atnaujinimas. Bet apie viską detaliau.

 
 
 
ES temos diskusijų festivalyje „Būtent!“
Rugsėjo 7-8 dienomis Birštone dalyvausime festivalyje „Būtent!“, kur, kartu su kolegomis iš Europos Komisijos atstovybės pristatysime aktualias su Europos Sąjunga susijusias temas. Šeštadienį 11 val. kviečiame į diskusiją „N-18: Kaip išsirinkti tinkamiausią ir patikimiausią? Apie politikus labai atvirai“, vakare – į filmo „Mustangės“ seansą ir „Europrotų“ protmūšį.

Mūsų diskusijos festivalyje 
 
 
 
Debatai apie padėtį ES #SOTEU

Rugsėjo 12 d. 10 val. Lietuvos laiku Strasbūro plenarinėje sesijoje EK Pirmininkas Jean-Claude Juncker skaitys metinį pranešimą apie padėtį Europos Sąjungoje #SOTEU. Tai – kasmetinis renginys, kurio metu politikai aptaria nuveiktus darbus ir nubrėžia gaires ateities planams bei sprendimams. Tikėtina, kad nemažai dėmesio šį kartą bus skirta Brexit'ui ir Europos Parlamento rinkimams. Renginys, kurio metu būna labai karšta, bus transliuojamas gyvai.


Tiesioginės transliacijos ieškokite čia  
 
 
 
 
Euroscola - laukia pokyčiai
Jau visai netrukus kviesime Lietuvos gimnazijas dalyvauti tradiciniame Euroscola konkurse, kurio laimėtojai dalyvauja Euroscola renginiuose Strasbūre, kur susitinka su kitų šalių moksleiviais, aptaria Europos jaunimui aktualius klausimus ir išmėgina europarlamentarų darbą. Susidomėjimas konkursu auga, deja, to negalime pasakyti apie kvietimų į Strasbūrą skaičių, todėl planuojame Euroscola pokyčius. Visos artėjančio Euroscola sezono naujovės – jau rugsėjo viduryje.

Bendras Euroscola konkurso puslapis
 
 
 
Nuotraukų paroda „30 metų Sacharovo premijai“
Nuo spalio 5 d. kviečiame apsilankyti nuotraukų parodoje „Jie gina mūsų laisves“, skirtoje Europos Parlamento Sacharovo premijos už minties laisvę 30-mečiui. Lankytojų laukia keturių asociacijos „Magnum“ fotografų darbai, atskleidžiantys kasdienį dviejų moterų ir dviejų vyrų, kovojančių už žmogaus laisves Kambodžoje, Tunise, Etiopijoje bei Bosnijoje ir Hercogovinoje, gyvenimą. Paroda yra nemokama ir veiks Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos 5 aukšte iki 2018 m. spalio 30 d..

Plačiau apie projektą

 
 
 
Šį kartą balsuosiu!
Rinkimai – tai galimybė mums visiems keisti savo šalies gyvenimą ir kurti tokią Europą, kokios norime. Būkime aktyvūs ir balsuokime už tuos, kurie atstovaus mums geriausiai. Domėkimės rinkimais patys ir paskatinkime savo kolegas, draugus bei šeimos narius domėtis ir balsuoti. Platforma „Šį kartą balsuosiu“ padės tai padaryti. Užsiregistravę čia, gausite daugiau informacijos apie Europos Parlamento rinkimus, veiklas ir raginimo balsuoti nuorodą. O visai netrukus platformoje atsiras daugiau informacijos apie ES aktualijas ir renginių žemėlapis.

Šį kartą balsuosiu
 
 
Europos Parlamento biuro Lietuvoje komanda 
 
  + 370 5 2120766
  epvilnius@europarl.europa.eu
  Mes Facebooke
 

Mes Instagrame


Naujienlaiškis - 2018 06 28
 
 
2018–06

Birželis prasidėjo EYE2018 jaunimo sambūriu ir Europos Parlamento rinkimų informacinės kampanijos pradžia Strasbūre, o Lietuvoje šventėme vieno svarbiausių mūsų projektų – „Mokyklų – Europos Parlamento ambasadorių“ sezono pabaigą. Bet apie viską detaliau.

 
 
 
Europos jaunimo sambūris #EYE2018
Birželio 1–2 d. Strasbūre įvyko trečiasis Europos jaunimo sambūris EYE2018. Nepaisant iš vakaro praūžusios audros, dėl kurios buvo atšaukti kai kurie lauko paviljonuose planuoti renginiai, daugiau nei 8000 jaunuolių iš visos Europos susitiko Strasbūre ir naudingai bei smagiai praleido laiką diskutuodami ir pramogaudami kartu. Keturios grupės atvyko į EYE2018 iš Lietuvos: LiJOT ir „Žinau, ką renku“ atstovai, įvairių gimnazijų ir profesinio rengimo mokyklų studentai bei dėstytojai dalyvavo veiklose ir, tikimės, parsivežė daug žinių ir įspūdžių.
EYE2108 Facebook puslapis
 
 
 
Šį kartą balsuosiu!
Iki kitų Europos Parlamento rinkimų liko mažiau nei metai. Jei norite, kad ateityje ES sprendimai atitiktų Jūsų lūkesčius, būkite aktyvūs ir balsuokite už tuos, kurie atstovaus Jums geriausiai. Pasiruoškite patys ir paskatinkite savo kolegas, draugus ir šeimos narius ateiti prie balsadėžių. Tai padaryti paprasta – prisijunkite prie platformos „Šį kartą balsuosiu“ ir gausite ne tik daugiau informacijos apie Europos Parlamento rinkimus bei veiklas, bet ir raginimo balsuoti nuorodą.
Šį kartą balsuosiu
 
 
 
MEPA baigėsi, MEPA tęsiasi
Birželio 18 d. baigėme antruosius projekto „Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės“ įgyvendinimo metus. Džiaugiamės, kad ambasadorėmis šiais metais tapo net 71 gimnazija ir 10 profesinio rengimo centrų. Per 2017–2018 mokslo metus buvo surengta daugiau nei 3000 pamokų, kuriose dalyvavo daugiau nei 60 000 moksleivių. MEPA gimnazijose ir mokyklose vyko 439 Europos dienai skirti renginiai, daugiau nei 500 kitų renginių, skirtų ES tematikai. Geriausieji ambasadoriai bus pakviesti į Euroscola renginius Strasbūre ir mokytojų seminarus Briuselyje. Kas tie geriausieji? Spauskite nuorodą žemiau ir sužinosite ;)
2017–2018 mokslo metų MEPA rezultatai
 
 
 
Diskusija apie transporto politikos naujoves ES
Liepos 13 d. Vilniuje, Europos namų konferencijų salėje, planuojama diskusija apie transporto politikos pokyčius Europos Sąjungoje. Bus aptarti šiuo metu Europos Parlamente svarstomi teisėkūros aktai apie kelių infrastruktūros saugumo stiprinimą ir darbuotojų darbo/poilsio derinimą bei sektoriaus konkurencinius iššūkius. Dalyvaus Susisiekimo ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos ir profesinių sąjungų atstovai. Registraciją į diskusiją netrukus paskelbsime savo tinklalapyje www.europarl.lt  
 
 
 
 
Sekite mus ir Instagrame
Nuo birželio 1 dienos bendraujame ir Instagram socialiniame tinkle. Dabar bus dar daugiau Jums įdomių naujienų, informacijos, vaizdų ir nuotraukų. Prisijunkite ir sužinokite.   

Sekite mus Instagrame!

 
 
Europos Parlamento biuro Lietuvoje komanda 
 
  + 370 5 2120766
  epvilnius@europarl.europa.eu
  Mes Facebooke
 

Mes Instagrame

-------------------------------

Naujienlaiškis Nr.2018/4

Nors truputį vėluojame su balandžio renginių apžvalga, jūsų dėmesiui praeito mėnesio renginiai ir pasirengimas mūsų profesinei šventei - Europos dienai, bei "Mokyklų - Europos Parlamento ambasadorių" sezono pabaigai.
 
 

#DviejųkokybiųEuropa: Kovo 23 d. vykusi diskusija apie dvigubos kokybės produktus sulaukė nemažai susidomėjimo. Prieš renginį dalyviai galėjo paragauti prancūziškų ir lietuviškų produktų (Milka šokolado, Pringles bulvių traškučių ir Nutella kremo) ir balsuoti už labiau patikusi. Diskusijos dalyviai pripažino, kad dvigubi standartai iš tikrųjų egzistuoja, nors visi produktai atitinka saugumo standartus.  Teisinių priemonių kovoti su kai kurių šalių pirkėjų diskrimimacija nėra, bet šiuo metu yra rengiama bendras maisto ir ne maisto produktų tyrimo metodologija siekiant dar šiemet ištirti padėtį.

Renginio apžvalga, degustacijos rezultatai ir diskusijos įrašai

#EuroposDiena: Jau kitą savaitę visoje Lietuvoje vyks renginiai, skirti Europos dienai paminėti. Vilniuje šurmuliuos restoranų mugė, Panevėžyje ir kituose miestuose vyks koncertai, protmūšiai, gatvės akcijos, žaidimai ir kiti renginiai. Norite prisijungti prie šventės? Apsilankykite Europos dienos tinklalapyje ir švęskime Europos dieną kartu!

Europos dienos renginiai

    
   

#MEPALietuva: Gegužė - paskutinis mėnuo, kai mokyklos, dalyvaujančios projekte "Mokyklos - Europos Parlamento ambasadorės" vykdo savo veiklas, veda pamokas ir, be abejo, švenčia Europos dieną. Gegužės pabaigoje jau gausime projekto veiklos ataskaitas ir galėsime pasidžiaugti puikiais rezultatais.O birželį pasveikinsime projekto sąlygas atitikusias gimnazijas ir mokyklas tapus tikromis Europos Parlamento ambasadorėmis. Norite žinoti, ką veikė projekto dalyviai visus metus? Pasinaudokite #MEPALietuva socialiniuose tinkluose ir rasite daug įdomios informacijos.

Plačiau apie MEPA

#Balsuojam: Kovą ir balandį buvome pakviesti į 6 gimnazijas ir profesinio rengimo mokyklas su vaidmenų žaidimu "Balsuojam!" Apsilankėme Dauguose, Butrimonyse, Kybartuose, Kalvarijoje ir Alytuje. Dalyviai bandė pasiūlyti sprendimus, kurie sumažintų cukraus vartojimą, sumažintų gamtos taršą plastikiniais maišeliais, pagerintų oro kokybę ir dar geriau užtikrintų vartotojų teises. Jei norėtumėte pažaisti Europos Parlamentą, kvieskite mus į svečius ;)

 

Apie žaidimą "Balsuojam!"

    
    

#Komandiruotidarbuotojai: Balandžio mėnesį EP Užimtumo komitetas pritarė darbuotojų komandiravimo reformai, kuria siekiama užtikrinti sąžiningą darbo užmokestį ir sudaryti vienodas sąlygas komandiruojančioms ir vietos įmonėms priimančiojoje šalyje. Dėl naujųjų taisyklių jau sutarta su ES Taryba, todėl po formalaus patvirtinimo Parlamente ir Taryboje nebeliks kliūčių joms įsigalioti. Šios taisyklės turės nemažą įtaką ypatingai Lietuvos statybos ir logistikos įmonėms, teikiančioms savo paslaugas kitose ES šalyse (Švedjoje, Vokietijoje ir kitur).


Plačiau apie siūlomas taisykles ir statistiką apie ES šalis

Naujienlaiškis Nr.2018/1-2

Mūsų biurui metų pradžia visuomet kupina darbų: planuojame žiemos ir pavasario projektus, rengiamės svarbiausiems pusmečio renginiams – Vilniaus knygų mugei, Tarptautinei moters dienai ir Europos dienai. Apie tai – pirmajame 2018-ųjų metų naujienlaiškyje.
 
 

#VKM2018: Vasario 22–25 d. kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje dalyvausime 2018-ųjų metų Vilniaus knygų mugėje. Šįkart mūsų stendas atspindės Europos kultūros paveldo metų temą. Kalbėsime apie paveldo svarbą ir naudą, žaisime žaidimus, dėliosime dėliones ir dalinsime leidinius apie įvairiausias europines temas. Kaip visada, mūsų stende lankysis Lietuvoje išrinkti Europos Parlamento nariai, su kuriais galėsite atvirai padiskutuoti. Stendo vieta irgi įprasta – 3-iosios salės fojė priešais rūbinę. Iki susitikimo mugėje!


Stendo renginių programa

#Energinisnaudingumas: 2018 m. vasario 9 d. Europos namuose organizuojame diskusiją apie šiuo metu Europos Parlamente ir kitose ES institucijose svarstomą Pastatų energinio naudingumo direktyvą, kurioje siūloma gerinti pastatų energinės renovacijos sąlygas, sutarti dėl tikslesnio energinio naudingumo skaičiavimo, užtikrinti sveikatai nekenksmingą statybą, taip pat plėtoti elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą. Diskusijos metu bus aptartos Europos Parlamento, Lietuvos, taip pat statybų ir energetikos sektorių nuomonės šiuo klausimu, direktyvos įgyvendinimo galimybės ir poveikis vartotojams, verslui bei kitoms interesų grupėms.


Plačiau apie renginį

    
   

#ECYP2018: Pratęstas terminas! Europos Karolio Didžiojo jaunimo premijos konkursas pratęstas iki vasario 19 d. Konkursas siekia atrinkti ir paskatinti ES plėtros, integracijos ir Europos tapatybės temoms skirtus vykdomus ar neseniai pasibaigusius projektus, kuriais skatinamas Europos ir tarptautinių klausimų supratimas bei puoselėjama Europos tapatybė. Jei jūsų projektas būtent toks, nepraleiskite progos registruotis!

Konkurso sąlygos ir paraiškų teikimo forma

#Kultūrospaveldometai: 2018-ieji paskelbti Europos kultūros paveldo metais. Metų tikslas – paskatinti žmones atrasti Europos kultūros paveldą, juo domėtis ir sustiprinti Europos bendrystės jausmą. Kultūros paveldas formuoja mūsų tapatybę ir veikia kasdienį gyvenimą. Tai ne tik literatūra, menas ir įvairūs daiktai, bet ir amatai, kurių išmokome iš savo protėvių, pasakos, kurias sekame savo vaikams, maistas, kuriuo gardžiuojamės geroje draugijoje, ir filmai, kuriuose atpažįstame save bei pažįstame kitus. Metų šūkis: „Mūsų paveldas – praeities ir ateities gijų pynė“.

 

Plačiau apie Europos kultūros paveldo metus

    
    

#Prekybainternetu: Geros žinios dažnai apsiperkantiems internetu – Europos Parlamentas patvirtino naujas taisykles, kurios (su tam tikromis išimtimis) uždraus geoblokavimą. Kitos šalies pardavėjas negalės atsisakyti parduoti jums prekę ar paslaugą, blokuoti jūsų prieigą ar automatiškai peradresuoti jus į kitą tinklalapį. Visų ES šalių vartotojams turės būti suteiktos tos pačios įsigijimo, pardavimo bei mokėjimo sąlygos kaip ir vietos gyventojams. Kitame etape bus kalbama apie skaitmenines prekes ir prekes, kurioms taikomos autorinės teisės.


Daugiau detalių rasite čia http://epfacebook.eu/qdpT

#ArTikrai? Mūsų Facebook puslapyje tęsiasi projektas, kuriuo sklaidome mitus apie Europos Sąjungą ir pateikiame tikrus faktus apie ES ir Europos Parlamentą. Jau greitai  apie faktus ir mitus išgirsite ir per ZIP FM ryto laidą „Rytas su Žygiu ir Petru“. Skaitykite #ArTikrai įrašus Facebooke, klausykitės radijo ir sužinokite daugiau apie Europos Sąjungą!

 

Faktai ir mitai apie Europos Sąjungą (Facebook tinkle)

    

Paskutinis atnaujinimas: 2018-10-01 16:43:28

Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
29303101020304
Spalis
    2018     
 
 

 

 

 

 

      

          

     

 


 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.