Rietavo savivaldybė - Naujienos:DĖL ATLIEKŲ TVARKYMO TAISYKLIŲ – GINČAI IR DISKUSIJOS

 
Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Veikla Paslaugos GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 2921149
Šiandien apsilankė: 29511
Dabar naršo: 359
2017-05-22  DĖL ATLIEKŲ TVARKYMO TAISYKLIŲ – GINČAI IR DISKUSIJOS

Rietavo savivaldybės tarybos posėdis prasidėjo šiek tiek neįprastai – patvirtinus darbotvarkę iš karto nepulta sprendimų priiminėti. Informaciją apie situaciją Savivaldybėje Tarybai ir posėdį stebintiems įstaigų vadovams ir darbuotojams pateikė „Sodros“ Mažeikių skyriaus direktorė Laima Nagienė ir valstybinės darbo inspekcijos Telšių skyriaus vyriausiasis specialistas Jonas Liekis.

Prasidėjus rimtam darbui, pritarta Rietavo atviro jaunimo centro, Irenėjaus Oginskio viešosios bibliotekos, kultūros centro, Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus, socialinių paslaugų centro, Savivaldybės priešgaisrinės tarnybos 2016 metų veiklos ataskaitoms.

Taryba, tenkindama beveik keturių dešimčių tėvų pageidavimą,  nusprendė leisti Rietavo lopšeliui-darželiui birželio mėnesį dirbti įprastu grafiku, o rugpjūčio mėnesį nedirbti. Liepą lopšelyje-darželyje veiks dvi mišraus amžiaus vaikų grupės – 10,5 val. per dieną. Nustatytas papildomas 50 Eur per mėnesį (liepos mėn.) mokestis maisto paruošimo ir vaiko išlaikymo įstaigoje išlaidoms iš dalies padengti, nepriklausomai nuo vaiko lankytų dienų skaičiaus. Šis mokestis sumokamas iš anksto – iki birželio 26 d.

Posėdyje patvirtintas 2017 metų socialinių paslaugų planas, pagal kurį Savivaldybės gyventojams bus teikiamos socialinės paslaugos. Vienbalsiai nuspręsta sudaryti dvi komisijas. Specialiųjų poreikių lygio nustatymo ir jų tenkinimo komisijoje dirbs Jolita Alseikienė, Birutė Kerpienė, Danutė Stončiuvienė, Ona Poškuvienė ir Dalia Jucienė. Vienkartinių pašalpų skyrimo komisijai vadovaus Sveikatos, socialinės paramos ir rūpybos skyriaus vedėja Jolita Alseikienė. Drauge su ja komisijoje darbuosis Rūta Bagdonienė, Petras Lengvenis, Saulius Jonušas, Arturas Kungys ir Ramunė Sabeckienė.

Taryba patvirtino Valstybinės žemės nuomos mokesčio administravimo tvarkos aprašą, nustatė nuomos mokesčio už valstybinę žemę tarifus ir neapmokestinamus dydžius 2017 metų mokestiniam laikotarpiui. Patvirtinti ir nekilnojamojo turto mokesčio tarifai 2018 metams: 0,5 proc. nekilnojamojo turto mokestinės vertės – nekilnojamajam turtui; 3 proc. – apleistam, netvarkomam ir nenaudojamam arba naudojamam ne pagal paskirtį nekilnojamajam turtui Posėdyje priimtas sprendimas patvirtinti netvarkomų, apleistų ir nenaudojamų pastatų ir  statinių, kuriems 2017 m. taikomas 3 proc. nekilnojamojo turto mokesčio tarifas. Šis sąrašas per 10 dienų bus pateiktas Valstybinei mokesčių inspekcijai.

Vadovaudamasi LR vietos savivaldos įstatymu ir atsižvelgdama į Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus įsakymą „Dėl bepiločių orlaivių naudojimo taisyklių patvirtinimo, Taryba nustatė Savivaldybės teritorijas, virš kurių ribojami bepiločių orlaivių skrydžiai.  Tokių teritorijų kol kas yra dešimt: Rietavo policijos komisariato, Plungės priešgaisrinės gelbėjimo  tarnybos Rietavo komandos; VšĮ Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro; ikimokyklinio ugdymo įstaigos, bendrojo ugdymo įstaigų; neformaliojo švietimo mokyklų; UAB „Plungės lagūna“; UAB „Kauno šilas“; UAB „Rietavo veterinarinė sanitarija; masinių renginių atvirose vietose teritorija.

Patvirtinta Savivaldybės asfaltuotinų žvyrkelių ruožų sąrašo prioritetinė eilė, papildytas vietinės reikšmės kelių ir gatvių sąrašas. Taip pat patvirtintos Savivaldybės skolų beviltiškumo, pastangų susigrąžinti šias skolas įrodymo ir beviltiškų skolų nurašymo taisyklės, Savivaldybės biudžetinių įstaigų vadovų darbo apmokėjimo tvarka.

Nuspręsta perduoti pagal panaudos sutartį 10 metų laikotarpiui viešajai įstaigai Tverų dienos centrui Savivaldybei nuosavybės teise priklausančias patalpas Antano Vaizgirdo g. 4-3, Tveruose (baigėsi ankstesniosios sutarties terminas).

Taryba nusprendė sutikti perimti Rietavo savivaldybės nuosavybėn savarankiškosioms funkcijoms įgyvendinti valstybei nuosavybės teise priklausantį ir šiuo metu Švietimo ir mokslo ministerijos patikėjimo teise valdomą mokyklinį autobusą IVECO DAILY 50C15. Autobusas bus perduotas Tverų gimnazijai.

Nuspręsta nuo 2017 m. gegužės 18 d. atleisti Dalią Baliutavičienę iš Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorės pareigų.

Didžiausias diskusijas sukėlė Savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės, kurių rengėjui, UAB „Smart Continent“ atstovui, teko atlaikyti ištisą klausimų laviną. Tarybos narius domino, kaip šiukšlės bus renkamos iš tų gyventojų, prie kurių sodybų neįmanoma privažiuoti (tokių namų Rietavo savivaldybėje yra apie 100). Dokumento rengėjas paaiškino, kad atliekas galima dėti į nutolusius konteinerius (kaip yra dabar) arba rinkti į maišus ir tomis dienomis, kai atliekos bus renkamos, juos atvežti į  vietas, kur dabar stovi šie konteineriai (beje, šiuos klausimus reikia derinti su vežėju). UAB „Smart Continent“ atstovui pareiškus, kad maišus galima atvežti ne tik tą dieną, kai atliekos bus renkamos, bet ir iš vakaro, vėl kilo ginčas. Tarybos nariai piktinosi, kad atsiras šiukšlynai, nes prie tų maišų gali būti primesta dar nežinia ko. Be to, sukrovus  iš vakaro, juos išnaršys šunys, lapės ar kiti iš miško atėję žvėreliai.

Ilgai aiškintasi ir dėl to, kaip gyventojai sužinos atliekų surinkimo grafikus, kitą jiems reikalingą informaciją. Vieni siūlė įrašyti ne tik Savivaldybės interneto svetainę, bet ir laikraščius, elektroninius laiškus, kitas priemones. Nesutarus, kaip turėtų būti, taisyklių rengėjui pasiūlyta dokumentą iki posėdžio pabaigos pataisyti ir tik tuomet bus balsuojama.

Taisykles pataisius numatyta, kad administratorius (UAB „Telšių regiono atliekų tvarkymo centras“) „skelbia savo interneto svetainėje ir kartu su mokėjimo pranešimais vietinės rinkliavos mokėtojams siunčia konteineriais surenkamų mišrių komunalinių atliekų, pakuočių, pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų, didelių gabaritų atliekų surinkimo apvažiavimo būdu grafikus“. Atliekų vežėjas grafikus privalės skelbti „viešai, ne mažiau kaip dviejuose vietos laikraščiuose, savo interneto svetainėje ir ne rečiau kaip du kartus per metus...“ Tokios Savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklės be ginčų patvirtintos.

Kitas Rietavo savivaldybės tarybos posėdis numatomas birželio 15 d.

 
  Spausdinti  
 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.