Struktūra ir kontaktai Teisinė informacija Administracinė informacija Paslaugos Veiklos sritys GARBĖS PILIEČIAI Bendruomenės
Į pradžią 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Lankytojų statistika

Skaičiuojama nuo: 2012-01-15
Iš viso apsilankė: 5637530
Šiandien apsilankė: 16585
Dabar naršo: 425
Gyventojams Verslininkams Turistams
2019-05-14  15 METŲ KARTU

 

Rietavo savivaldybės Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka kartu su partneriais – Rietavo savivaldybės administracija, miesto seniūnija, mokyklomis ir kaimo bendruomenėmis – iškilmingai atšventė Europos dieną.


Rietave praūžė nuotaikingas renginys, skirtas paminėti Europos dieną ir ypatingą progą – 15-ąsias Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą metines. Visą gegužės mėnesį bibliotekoje veiks Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos dailės klasės mokinių kūrybinių dirbtuvių metu sukurtų darbų paroda „Europos vidury“. Renginių metų Lauryno Ivinskio gimnazijos priešmokyklinės klasės mokinių  ir pradinukų piešiniai papuošė ne tik bibliotekos, bet ir kultūros centro erdves.

Vienai dienai atidarytoje bibliotekoje-kavinėje buvo galima daug sužinoti ir prisidėti prie pilietinių iniciatyvų skatinimo platformos šįkartąbalsuosiu.eu, dalyvauti žinių pasitikrinimo veiklose. Dauguma jau žino, kad gegužės 9-oji  visada kupina netikėtumų ir džiaugsmo. Šventės diena miesto aikštėje buvo pradėta šokių fiesta su kūno kultūros mokytoja Giedre Žlibiniene. Vidudienį miesto aikštėje muzikos ir šokio fiestos dalyvius ir  žiūrovus su Europos diena pasveikino Savivaldybės meras Antanas Černeckis.

Gegužės 9 dieną, tęsiant Europos dienos veiklas, Rietavo savivaldybės Irenėjaus  Oginskio viešojoje bibliotekoje vyko projekto „Euroweek“ pristatymas. Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai su mokytojomis A. Rupšiene ir N. Dovidauskiene renginio svečiams papasakojo, kas yra projektas „Euroweek“, kaip jis vykdomas, kokie jo tikslai. Gimnazijos moksleiviai ir mokytojai dalyvauja jau ketverius metus ir turi planų ateičiai. Mokiniai dalijosi projekto metu sukaupta patirtimi ir įspūdžiais.

Tos pačios dienos popietę Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka vėl sulaukė svečių – čia lankėsi Lauryno Ivinskio gimnazijos moksleiviai su mokytoja R. Budreckiene. Vaikai klausėsi bibliotekininkės I. Kimtienės pasakojimo apie jos studijas užsienyje pagal „Erasmus“ mainų programą ir trumpos Jaunimo reikalų koordinatoriaus E. Griciaus paskaitos apie mokslo, studijų, darbo, trumpų mainų programų ir dalyvavimo tarptautiniuose jaunimo projektuose galimybes.

Šiais metais Savivaldybės bendruomenę kvietėme susiburti ir bendradarbiaujant gaminti, dalyvauti  Europos skonio ragavimo kelionėje. Iššūkį priėmė ir Europos šalių patiekalų paruošė Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, Lauryno Ivinskio gimnazija, Rietavo lopšelis-darželis, Mykolo Kleopo Oginskio meno mokykla, kultūros centras, Rietavo socialinių paslaugų centras, Plungės technologijų ir verslo mokyklos Rietavo filialas, Liolių bendruomenė, Labardžių kaimo bendruomenė „Mūsų Labardžiai“. Aktyviai dalyvavo ir net keturias šalis pristatė Pelaičių kaimo bendruomenė. Kiekvienas dalyvis galėjo paragauti ir įvertinti, kurios Europos šalies patiekalas patinka labiausiai. Renginio vedėja Eglė Fabijonavičienė pakvietė dalyvauti šventės pristatyme-viktorinoje, o aktyviausius jos dalyvius apdovanojo prizais. Svečiai turėjo puikią progą paragauti sriubos iš Oginskių dvaro virtuvės meniu, kurią sriubą pristatė Irenėjaus Oginskio viešoji biblioteka, o pagal užsakymą paruošė „Namų Restoranas Pasaulio Pakrašty“. Renginį vainikavo projekto „X faktorius“ dalyvių Roko ir Lauryno koncertas.

Vilma Piliuvienė

Irenėjaus Oginskio bibliotekos bibliografė

 
  Spausdinti  
Rietavo savivaldybė
Savivaldybės biudžetinė įstaiga,
Laisvės a. 3, 90311 Rietavas
Tel. (8 448) 73 200
Faks. (8 448) 73 222
El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi
Juridinių asmenų registre,
kodas 188747184
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
 
 

 

 

 

 

      

          

     

 


 

 

 

Rietavo savivaldybė. Savivaldybės biudžetinė įstaiga, Laisvės a. 3, 90311 Rietavas, Tel. (8 448) 73 200, Faks. (8 448) 73 222, El. p. savivaldybe@rietavas.lt
Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre, kodas 188747184
© Rietavo savivaldybė Sprendimas: Idamas, naudojama Smartweb.